Фондова колекція Національного заповідника «Замки Тернопілля» налічує понад 300 творів сакрального мистецтва. Особливою її складовою є іконо-картини, котрі представляють своєрідний вид українського сакрального малярства, що був поширений у Західній Україні в кінці XIX ст. і відійшов від традиційного іконопису. Стаття присвячена колекції іконо-картини Національного заповідника «Замки Тернопілля» та їх реставрації.
Стаття присвячена роботі Національного заповідника «Замки Тернопілля» по вивченню, дослідженню і популяризації одного із найдревніших поселень Тернопільщини – Літописного Збаража. У статті подається аналіз археологічних досліджень, архівних матеріалів, а також цікавих легенд пов'язаних з історією цього місця.
Плащаниці були необхідним атрибутом богослужби від періоду Великої П'ятниці до Вознесіння Христового. Тематика українських плащаниць того часу була доволі усталеною. За іконотрадицією їх можна поділити на дві групи. До однієї, яка домінує, відносяться плащаниці із зображенням Христового тіла та написом. Друга група пам'яток – менше поширена, мала зображення сцени Покладання Христа до гробу у різних варіантах.