ВЕЛИКА БІОГРАФІЯ Й ІСТОРИЧНА ДОЛЯ

У матеріалі подано історію пам'ятки архітектури національного значення замку в смт Скала-Подільська. Перемоги та поразки, руйнування та відбудови зазнавали стіни древної твердині. Про це та багато інших цікавих фактів читайте у статті.

Докладніше

РУШНИЦІ, АРКЕБУЗИ, ШАБЛІ, ЯТАГАНИ - У ЗБАРАЗЬКОМУ ЗАМКУ

Співпраця з музеями є важливим компонентом діяльності Національного Заповідника "Замки Тернопілля". Результатом такої взаємодії Заповідника з Львівським історичним музеєм стало відкриття виставки холодної і вогнепальної зброї козацької доби з фондів ЛІМу у Збаразькому замку. Детальніше про виставку читайте у статті.

Докладніше

ЗАМОК У ПІДЗАМОЧКУ: МІЦЬ ОБОРОННИХ МУРІВ І МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ДЕЛЬТАПЛАНЕРИЗМУ

У матеріалі подано інформацію про замок у селі Підзамочок Бучацького району. Збудований 1600 року за сприяння власника довколишніх сіл Яна Кшиштофа Бучацького (Творовського), він велично здіймався на стрімкому пагорбі над річкою Стрипа і служив засторогою для нападників, які підступали до Бучача. Сьогодні від цієї твердині залишилися романтичні руїни, але замок помалу відбудовується. Мальовнича довколишня місцевість дає змогу розвивати біля замку різні види туризму.

Докладніше

10 мистецьких пленерів Національного заповідника «Замки Тернопілля»

Багато років поспіль у Національному заповіднику "Замки Тернопілля" проводяться живописні пленери для популяризації пам'яток культурної спадщини та музейних експонатів заповідника. За допомогою художніх образів передається їхня краса та привабливість для широкого загалу. Надбання, що залишила нам історія, мають бути збереженні для нинішніх і майбутніх поколінь. Про практику проведення таких заходів на базі нашої установи читайте у статті.

Докладніше

ЧИМ ЦІКАВИЙ ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ ЗАМОК? ПРО ГЕРОЇЧНУ ОБОРОНУ 1675 РОКУ ТА СУЧАСНЕ ЖИТТЯ ТВЕРДИНІ

Стаття присвячена пам'ятці архітектури XIV-XVII століття національного значення - замку у Теребовлі. Автор висвітлює історію становлення твердині, її роль та місце в польсько-турецькій війні і перспективи пристосування до сучасних вимог туристичного ринку.

Докладніше

У ВИШНІВЕЦЬКОМУ ПАЛАЦІ КОПІЇ ЧУДОТВОРНИХ ІКОН З-ПОНАД 50-ТИ КРАЇН СВІТУ

Стаття присвячена унікальній виставці колекції копій чудотворних ікон, які зібрала Марія Тройчак. На виставці представлені ікони з України та усього світу. Частину з цієї неймовірної колекції можна було побачити у Вишнівецькому палаці.

Докладніше

Катерина Омельчак - громадська активістка та волонтерка

Прослідувано основні періоди життєвого шляху патріотки, великої українки, борця за незалежність 92-річної волонтерки Збаражчини та Закарпаття Катерини Омельчак. Досліджено основні напрямки та особливості її громадсько-політичної діяльності. Перераховано нагороди найстаршої волонтерки, які були передані у Національний заповідник.

Докладніше

Оборонна міць Замку в Микулинцях

Дана стаття присвячена архітектурним особливостям замку у Микулинцях в контексті історії краю. Узагальнено та систематизовоно наявну у джерелах інформацію щодо подій, які мали місце на території пам'ятки. Піднімається проблема необхідності пристосування фортеці до потреб туристичної індустрії регіону.

Докладніше

МАГІЯ ІКОН ВІД ВОЛОДИМИРА МАГІНСЬКОГО

Українська земля багата на людей-подвижників, працелюбів, справжніх майстрів своєї справи. Вони працюють поряд з нами, з любов’ю і натхненням віддаються роботі, не вимагаючи похвали і заохочення. Саме таким є наш колега, художник-реставратор вищої категорії Володимир Магінський. Розпочавши свою творчу життєву дорогу як художник, він вже кілька десятиліть працює в галузі реставрації сакральних пам’яток української культури.

Докладніше

Біблія – книга життя християнина (до проголошення 2020 року Всесвітнім роком Біблії)

Біблія є основною книгою християн, однією з найвизначніших пам'яток світової релігійної думки, яка міцно вросла в духовність і культуру багатьох народів. У Музеї Біблії в Вашингтоні 16 вересня 2019 року відбулася зустріч християнських лідерів з більш ніж 34 країн, які оголосили 2020 рік «Всесвітнім роком Біблії». В рамках року Біблії та чергової річниці Хрещення Руси-України в Збаразькому замку сформовано виставку ««Слово Боже для усього світу» з використанням стародруків та книг релігійної тематики з фондів Заповідника. Більше інформації про Біблію, як основну книгу християнина можна дізнатися

Докладніше

Іконописний пленер у Збаразькому замку

Ікони супроводжують людину від народження і все життя. Ікона – це наш національний культурний бренд. Українці є східно-християнською нацією, і у нашій ментальності сакральні обереги займають особливе місце. Днями на території Збаразького замку відбулося урочисте відкриття роботи іконописного пленеру. Взяти участь у ньому було запрошено сім членкинь іконописної школи «Радруж», яка діє при Українському католицькому університеті у Львові. Адже місія цієї школи вельми благородна - відродження і популяризація традиційного українського іконопису зокрема і сакрального мистецтва загалом.

Докладніше

МОНАСТИР СВЯТОГО ОНУФРІЯ – СКЛАДОВА ЛІТОПИСНОГО ЗБАРАЖА

Монастирі завжди відігравали важливу роль як в житті церкви, так і всього народу. Збагачуючи його духовно, вони ставали осередком культури та освіти. На сьогодні, крім свого духовного значення, монастирі посідають вагоме місце в галузі туризму. Саме тому їх історія цікавила і цікавить дослідників.

Докладніше

Замок у Золотому Потоці – головна садиба роду Потоцьких

Золотий Потік - селище міського типу з багатою історією, відомими людьми, романтичними легендами. Замок у Золотому Потоці належить до найяскравішого періоду оборонної архітектури Поділля.

Докладніше

Вишиванка – поема життя

У статті охарактеризовано вишиванку як самобутнє явище у світовій культурі. Визначено унікальні особливості технік, орнаментів, колірної гами збаразької вишиванки. Подаємо загальну характеристику колекції вишиваних чоловічих та жіночих сорочок з фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля». Використання вишиванок у житті кожного українця.

Докладніше

МОГУТНІСТЬ ТА ВЕЛИЧ ЯЗЛОВЕЦЬКОГО ЗАМКУ

У статті подано матеріал про історію та архітектурні особливості Язловецького замку XІV-XVII століття. Систематизовано факти щодо етапів будівництва та функціонування замку, власників та їхній внесок в розбудову фортифікаційної споруди.

Докладніше