СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ЧУДОТВОРЕЦЬ

У статті міститься інформація про святого Миколая Чудотворця, його життєвий шлях, пов’язані з ним легенди і традиції вшанування. Подано опис ікони святого, що знаходиться в фондах заповідника.

Докладніше

ВЕЛИКОМУЧЕНИЦЯ ВАРВАРА

В поданому матеріалі міститься інформація про життєвий шлях, мученицьку смерть та ікону святої, що міститься у фондах Національного заповідника.

Докладніше

КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА–СЕРВАЦІЯ ВИШНЕВЕЦЬКОГО

Стаття присвячена Міхалу-Сервацію Вишневецькому – князю, державному і військовому діячу Речі Посполитої. Проаналізовано його культурно-просвітницьку та благодійну діяльність.

Докладніше

ПРОБЛЕМИ РЕВІТАЛІЗАЦІЇ ТА ПРИСТОСУВАННЯ ЗАМКІВ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ

У матеріалі подано інформацію про спільну наукову конференцію Національного заповідника "Замки Тернопілля" із Тернопільським національним педагогічним університетом ім. В. Гнатюка, на якій були висвітлені питання щодо збереження та популяризації пам'яток нашого краю.

Докладніше

Свята Великомучениця Катерина

Стаття присвячена Великомучениці Катерині, подано життєпис святої та опис ікони із фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Докладніше

Суцвіття красивого і магічного у хустках З колекції Національного заповідника «Замки Тернопілля»

Українська хустка – важлива частина української культури і невід’ємний елемент народного олягу. Детальніше про історію української хустки та її місце в фондовій колекції заповідника читайте у статті.

Докладніше

«КОРОЛЕВА» КАКТУСОВИХ ЛІСІВ: У СКАЛАТСЬКОМУ ЗАМКУ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА ХУДОЖНИЦІ АРКАДІЇ ОЛЕНСЬКОЇ-ПЕТРИШИН

Стаття присвячена творчості американської художниці українського походження Аркадії Оленської-Петришин. Про життєвий шлях мисткині, періоди її творчості та виставку робіт у Скалатському замку замку читайте у статті.

Докладніше

Новий формат наукової конференції в умовах карантину

Про досвід проведення наукової конференції «Теребовлянський та Микулинецький замки від середини XIV до початку ХХІ століття» в онлайн режимі читайте у статті.

Докладніше

ХУДОЖНИК МИХАЙЛО КУЗІВ: «ГОЛОВНЕ У МОЇХ РОБОТАХ – ЦЕ ВІДКРИТТЯ ПРОСТОРУ»

Матеріал присвячений творчості художника-живописця, графіка, архітектора, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Кузіва. Про творчі орієнтири митця і виставку його робіт в Збаразькому замку читайте у статті.

Докладніше

У ЙОГО СКУЛЬПТУРАХ – ІСТОРІЯ НАРОДУ

Про творчий шлях майстра дерев'яної скульптури і рельєфної різьби Віктора Лупійчука, мистецькі традиції родини Лупійчуків та виставку робіт у замку в Скалаті читайте у статті.

Докладніше

Димитрій Солунський

У матеріалі подано інформацію про святого Великомученика Димитрія Солунського, традиції його вшанування, а також ікону з фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Докладніше

УРОДЖЕНЕЦЬ ЗБАРАЖА – АВТОР ПОШТОВИХ МАРОК ЗУНР

Збараж – місто, яке дало Україні і світові багатьох видатних особистостей, одним із них є Іван Чернявський – суддя, громадський діяч, філателіст. Про життєвий шлях, активну громадянську позицію та вагомий внесок у філателістичну діяльність Чернявського читайте у статті.

Докладніше

Таємниці іконописної школи Іллі Копровського

Історія церковного малярства Галичини ХІХ століття багата на цікаві персоналії. Завдяки співпраці науковців Національного заповідника «Замки Тернопілля» та Львівської національної галереї мистецтв із небуття виринуло ім’я іконописця Іллі Копровського. Детальніше про творчий шлях майстра та презентацію альбому «Майстерня та учні малярів Копровських» читайте у статті.

Докладніше

РУЇНИ, ЩО ГОВОРЯТЬ МОВОЮ ТИСЯЧОЛІТЬ

Стаття присвячена пам'ятці архітектури національного значення замку ХVІІ ст. в селі Підзамочок. Автор подає інформацію про історію становлення, архітектурні особливості твердині, а також про проєкт, що має на меті зберегти та відновити об’єкт культурної спадщини.

Докладніше

ВЕЛИКА БІОГРАФІЯ Й ІСТОРИЧНА ДОЛЯ

У матеріалі подано історію пам'ятки архітектури національного значення замку в смт Скала-Подільська. Перемоги та поразки, руйнування та відбудови зазнавали стіни древної твердині. Про це та багато інших цікавих фактів читайте у статті.

Докладніше