Язловецький замок: історія в камені

Стаття присвячена пам'ятці архітектури XIV-XVII століття - замку у селі Язловець. Автор висвітлює історію, етапи будівництва, пристосування та архітетурні особливості фортифікаційної споруди.

Докладніше

7 ЛИПНЯ – РІЗДВО ПРОРОКА, ПРЕДТЕЧІ І ХРЕСТИТЕЛЯ ГОСПОДНЬОГО ІОАННА

В поданому матеріалі міститься інформація про життєвий шлях, мученицьку смерть та ікону святого, що знаходиться у фондах Національного заповідника.

Докладніше

Колт – слов’янська жіноча прикраса 

Про археологічні розкопки та знахідку в урочищі Замкова гора біля села Старий Збараж читайте у статті.

Докладніше

ВИШНЕВЕЦЬКА БІБЛІОТЕКА XVIII СТОЛІТТЯ - ОСЕРЕДОК ЕПОХИ ПРОСВІТНИЦТВА 

У статті описано історію формування, збагачення та подальшу долю бібліотеки у Вишнівецькому палаці, фундатором якої був Михайло Серватій Вишневецький. Саме ця приватна книгозбірня вважалася однією з найбільших у XVIII ст. в Європі і представляла інтерес для широкого кола осіб.

Докладніше

Замок у Теребовлі: від занепаду - до відродження

Стаття присвячена замку у Теребовлі, що є цінною пам'яткою оборонної архітектури західного Поділля XVII cтоліття і являє собою головну просторову та смислову домінанту міста.

Докладніше

Звитяга і слава українських гетьманів у графіці Євгена Удіна

Євген Удін – самобутній талановитий митець, який першим на Тернопіллі удостоївся звання заслуженого художника України. Про життєвий і творчий шлях митця та його багаторічну співпрацю з Національним заповідником «Замки Тернопілля» йдеться у статті.

Докладніше

Напрестольне Євангеліє із фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля»

В інформаційному повідомленні йдеться про богослужбове напрестольне Євангеліє 1690 р. з колекції стародруків Національного заповідника «Замки Тернопілля».

Докладніше

Микулинці – славні історією та пам’ятками

Микулинці належить до історичних населених місць України. Перша згадка про це давньоруське поселення зустрічається у Повчанні Володимира Мономаха під 1096 роком. Стаття присвячена пам’ятками архітектури містечка, а саме фортеці ХVІІ ст., палацу ХVІІІ ст. та костелу Святої Трійці XVIII ст.

Докладніше

Старовинні прасочки з фондової колекції Національного заповідника «Замки Тернопілля»

У статті проаналізовано різновиди металевих прасок другої половини ХІХ - початку ХХ століть з фондової колекції Національного заповідника «Замки Тернопілля».

Докладніше

У ЗАПОВІДНИКУ ЕКСПОНУЮТЬСЯ ГРОШІ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

Стаття присвячена грошовим знакам Української Народної Республіки - карбованцям та гривням. Описано колекцію банкнот 1917-1921 рр., що зберігається у фондах Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Докладніше

Скалатський замок: нове життя архітектурної перлини

У поданому матеріалі проаналізово архітектурні особливості Скалатського замку XVII століття. Систематизовано факти щодо будівництва та функціонування замку, зміну власників та їхній внесок в розбудову твердині. Про основні етапи забудови, відновлення та музеєфікацію пам'ятки читайте у статті.

Докладніше

Вишиванка як оберіг та символ людської працьовитості

У статті охарактеризовано вишиванку як один із найдавніших елементів національного одягу. Систематизовано основні ознаки вишиванок Збаражчини. Описано вишивані сорочки із фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля», а також проаналізовано їх використання в експозиційній діяльності.

Докладніше

Теребовля та її туристичні принади

Стаття присвячена одному із найстаріших міст на західноукраїнських землях - Теребовлі. Перша писемна згадка про нього належить до 1097 року. У роботі проаналізовано архітектурну та містобудівну спадщину міста, описано пам‘ятки національного та місцевого значення, обгрунтовано популярність локації на туристичному ринку України.

Докладніше

Подільський «Пентагон»

Стаття присвячена пам’ятці архітектури XVII ст. - замку у Чорткові. Автор детально описує внесок кожного власника у розбудову об‘єкту, його архітектурні особливості, а також аналізує туристичний потенціал пам‘ятки.

Докладніше

Антропогенне перетворення та кліматичні зміни території Збаразького району Тернопілля

Стаття присвяченна антропогенним перетворенням та кліматичним змінам на території Збаразького районну. Висвітлено природні та фізичні чинники, які супроводжували цей процес. Проаналізовано зміни, що відбувалися протягом різних історичних епох.

Докладніше