Іконописний пленер у Збаразькому замку

Ікони супроводжують людину від народження і все життя. Ікона – це наш національний культурний бренд. Українці є східно-християнською нацією, і у нашій ментальності сакральні обереги займають особливе місце. Днями на території Збаразького замку відбулося урочисте відкриття роботи іконописного пленеру. Взяти участь у ньому було запрошено сім членкинь іконописної школи «Радруж», яка діє при Українському католицькому університеті у Львові. Адже місія цієї школи вельми благородна - відродження і популяризація традиційного українського іконопису зокрема і сакрального мистецтва загалом.

Докладніше

МОНАСТИР СВЯТОГО ОНУФРІЯ – СКЛАДОВА ЛІТОПИСНОГО ЗБАРАЖА

Монастирі завжди відігравали важливу роль як в житті церкви, так і всього народу. Збагачуючи його духовно, вони ставали осередком культури та освіти. На сьогодні, крім свого духовного значення, монастирі посідають вагоме місце в галузі туризму. Саме тому їх історія цікавила і цікавить дослідників.

Докладніше

Замок у Золотому Потоці – головна садиба роду Потоцьких

Золотий Потік - селище міського типу з багатою історією, відомими людьми, романтичними легендами. Замок у Золотому Потоці належить до найяскравішого періоду оборонної архітектури Поділля.

Докладніше

Вишиванка – поема життя

У статті охарактеризовано вишиванку як самобутнє явище у світовій культурі. Визначено унікальні особливості технік, орнаментів, колірної гами збаразької вишиванки. Подаємо загальну характеристику колекції вишиваних чоловічих та жіночих сорочок з фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля». Використання вишиванок у житті кожного українця.

Докладніше

МОГУТНІСТЬ ТА ВЕЛИЧ ЯЗЛОВЕЦЬКОГО ЗАМКУ

У статті подано матеріал про історію та архітектурні особливості Язловецького замку XІV-XVII століття. Систематизовано факти щодо етапів будівництва та функціонування замку, власників та їхній внесок в розбудову фортифікаційної споруди.

Докладніше

Язловецький замок: історія в камені

Стаття присвячена пам'ятці архітектури XIV-XVII століття - замку у селі Язловець. Автор висвітлює історію, етапи будівництва, пристосування та архітетурні особливості фортифікаційної споруди.

Докладніше

7 ЛИПНЯ – РІЗДВО ПРОРОКА, ПРЕДТЕЧІ І ХРЕСТИТЕЛЯ ГОСПОДНЬОГО ІОАННА

В поданому матеріалі міститься інформація про життєвий шлях, мученицьку смерть та ікону святого, що знаходиться у фондах Національного заповідника.

Докладніше

Колт – слов’янська жіноча прикраса 

Про археологічні розкопки та знахідку в урочищі Замкова гора біля села Старий Збараж читайте у статті.

Докладніше

ВИШНЕВЕЦЬКА БІБЛІОТЕКА XVIII СТОЛІТТЯ - ОСЕРЕДОК ЕПОХИ ПРОСВІТНИЦТВА 

У статті описано історію формування, збагачення та подальшу долю бібліотеки у Вишнівецькому палаці, фундатором якої був Михайло Серватій Вишневецький. Саме ця приватна книгозбірня вважалася однією з найбільших у XVIII ст. в Європі і представляла інтерес для широкого кола осіб.

Докладніше

Замок у Теребовлі: від занепаду - до відродження

Стаття присвячена замку у Теребовлі, що є цінною пам'яткою оборонної архітектури західного Поділля XVII cтоліття і являє собою головну просторову та смислову домінанту міста.

Докладніше

Звитяга і слава українських гетьманів у графіці Євгена Удіна

Євген Удін – самобутній талановитий митець, який першим на Тернопіллі удостоївся звання заслуженого художника України. Про життєвий і творчий шлях митця та його багаторічну співпрацю з Національним заповідником «Замки Тернопілля» йдеться у статті.

Докладніше

Напрестольне Євангеліє із фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля»

В інформаційному повідомленні йдеться про богослужбове напрестольне Євангеліє 1690 р. з колекції стародруків Національного заповідника «Замки Тернопілля».

Докладніше

Микулинці – славні історією та пам’ятками

Микулинці належить до історичних населених місць України. Перша згадка про це давньоруське поселення зустрічається у Повчанні Володимира Мономаха під 1096 роком. Стаття присвячена пам’ятками архітектури містечка, а саме фортеці ХVІІ ст., палацу ХVІІІ ст. та костелу Святої Трійці XVIII ст.

Докладніше

Старовинні прасочки з фондової колекції Національного заповідника «Замки Тернопілля»

У статті проаналізовано різновиди металевих прасок другої половини ХІХ - початку ХХ століть з фондової колекції Національного заповідника «Замки Тернопілля».

Докладніше

У ЗАПОВІДНИКУ ЕКСПОНУЮТЬСЯ ГРОШІ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

Стаття присвячена грошовим знакам Української Народної Республіки - карбованцям та гривням. Описано колекцію банкнот 1917-1921 рр., що зберігається у фондах Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Докладніше