У залі нумізматики вражають вітрини з колекціями монет різних країн (Німеччини, Угорщини, Польщі, Росії та України в різні періоди). Дуже цікава вітрина з настільними медалями: 900 років міста Буська, 40 років за визволення м.Збаража і т. д. Зацікавлює вітрина зі зразками іменних нагород та фотографіями їх власників.
Збараж знаходиться на межі Волині і Галичини, тож в залі вишивки ми можемо побачити вишивки двох регіонів. У волинській вишивці переважає рослинний орнамент (великі квіти з листям), різнобарв’я кольорів і техніка вишивання «гладь», «низинка», «стібок», «ланцюжок» і тд. У галицькій – переважає геометричний орнамент (ромби, квадрати, зубці, криві лінії), з технікою вишивки «хрестик», «виколювання», «вирізування». Цікава є антропоморфна вишивка (зображення людей), зооморфна (зображення тварин), орнітоморфна (птахів).Також можна побачити зразки церковної вишивки - хоругви, одежа священиків.
Наш народ впродовж багатьох віків виборював право на пізнання культурної спадщини наших предків. Розкопки, які велись на території Збаразького району дозволили накопичити солідну кількість матеріалу, який і став основною базою для створення експозиції «Археологія краю». Розкриття палеолітичних стоянок (с.Старий Збараж) дозволили показати знаряддя праці первісної людини.
Живими свідками багатовікових традицій, передавачами культурних надбань, як духовного заповіту минулого є життя і побут народу. Це можна побачити в наступному залі - етнографія краю - бамбетель, розмальовані скрині, колекція металевих прасок, музичні інструменти, зразки народного одягу, взуття цього періоду.
У музейному зібрані представлена унікальна колекція В. Лупійчука – дерев’яна скульптура козацької тематики. Мистецтво стало для автора не самоціллю, а засобом розмови з народом. Про що він говорив, розказує його мистецька творчість. В. Лупійчук говорить, що вона його підзаряджає енергією, котру він потім використовує для справи відродження українського козацтва. По його роботах ми можемо побачити історію українського народу в цей період.
Зал демонструє різноманітні види зброї та інші пристосування, що використовувались для захисту і нападу у збройних конфліктах в їх історичному розвитку – від викопних кам’яних і крем’яних сокир періоду палеоліту до залізної зброї початку ХХ ст.
6 березня 2012 року в палаці Збаразького замку відкрито виставку «Дорога з дитинства – дорога до себе» заслуженого художника України Богдана Ткачика та членів Національної Спілки художників України Ганни та Соломії Ткачик та виставку графічних робіт члена Національної Спілки художників України Валерія Нестеренка за творами Т. Г. Шевченка «Неофіти».
23 березня у Збаразькому замку відкрилася виставка львівського митця Михайла Яськовича "Дерев'яна сакральна архітектура", де представлено дерев'яні макети храмів Поділля, Буковини, Закарпаття та Галичини.
У Замковому палаці Збаразької фортеці відкрита виставка плакатів із фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею "Українська повстанська армія - історія нескорених", що присвячена 67-ій річниці від дня створення УПА. Виставка плакатів підготовлена науковими працівниками Центру досліджень визвольного руху. Історія України - це історія боротьби її народу за незалежність.
17 лютого 2010 року у виставковому залі замкового палацу м. Збаража відбулось відкриття персональної виставки творчих робіт художниці, члена Тернопільської організації Національної Спілки художників України Ганни Ткачик на тему: “Створення світу”. Виставка триватиме до 17 березня 2010 року.
17 лютого 2010 року у виставковому залі замкового палацу м. Збаража відбулось відкриття персональної виставки творчих робіт художниці, члена Тернопільської організації Національної Спілки художників України Ганни Ткачик на тему: “Створення світу”. Виставка триватиме до 17 березня 2010 року.
10 березня 2010 року в експозиційному залі Центру пам’ятко-охоронної та туристичної діяльності замку м. Тернополя відбулось відкриття фотовиставки фотографа-архівіста ДАТО Ігоря Крочака та Товариства охорони пам’яток історії і культури - “Краса, яка зникає…”.