Виставки

Небо і земля нині торжествують

Український народ має винятково гарні та багаті традиції святкування Різдва. Однією з яких є встановлення шопок.

Докладніше

Виставка "Кактусів" у Кам'янці-Подільському

У четвер 6 листопада у виставковому залі Національного історико-архітектурного заповідника "Кам'янець" (м. Кам'янець-Подільський) відбулося урочисте відкриття виставки картин американської художниці Аркадії Оленської-Петришин , приурочене до 80-річчя з дня її народження. У фондах Національного заповідника "Замки Тернопілля" зберігається більше 50 картин художниці.

Докладніше

До дня Покрови Пресвятої Богородиці

13 жовтня 2014 року у Замковому палаці м. Збаража до дня Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва відкрито виставку полотен, з фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля», тернопільського художника Івана Яворського. Представлені картини, козацької тематики, відображають хоробрість та перемоги героїв.

Докладніше

Народна ікона Поділля у Збаразькому замку

3 жовтня 2014 року у Замковому палаці м. Збаража відбулося відкриття виставки "НАРОДНА ІКОНА ПОДІЛЛЯ" спільно з Подільським товариством ім. Г. Сковороди та Хмельницьким обласним художнім музеєм.

Докладніше

Нова колекція меблів у Збаразькому замку

Експозиційну залу «Меблі» Національного заповідника поповнив 21 антикварний експонат із Музею етнографії та художнього промислу інституту народознавства НАН України, м. Львова. Серед переданих експонатів шафа кінця XVIІ ст. з Центральної Німеччини; столик-секретер кінця XVIІІ ст. з Південно-східної Польщі; секретер, Північна Італія, кінець XІX ст.; скрині (другої половини XVI ст., Південна Німеччина і XVIІ-XІX ст., Італія, Ломбардія); столик-підставка із скринькою, Англія, 1790-1810 рр. та інші.

Докладніше

"Квітуй рушниками, незалежна Україно!"

З нагоди 23-ої річниці незалежності України в Збаразькому замку відкрито виставку "Квітуй рушниками, незалежна Україно!" з фондової колекції "Вишиваний рушник" Національного заповідника "Замки Тернопілля". Запрошуємо до Збаразького замку гостей та туристів. Ви отримаєте неповторні враження від споглядання прекрасної культурної спадщини нашого краю.

Докладніше

"Двовзори" Олега Шупляка

В експозиційній залі Збаразького замку відкрито виставку бережанського художника, члена Спілки художників України Олега Шупляка "Двовзори", тобто картини з подвійним змістом. Ці полотна особливі своїми прихованими образами: вдивляючись у традиційний пейзаж, раптом виявляєш, що хатини – це очі людини, а пагорби перетворюються на брови… І ось вже бачиш перед собою портрет або зовсім іншу картину. За фігурою дівчини з книжкою – голову Сальвадора Далі, за осінніми листками – пташку, а за солом’яними стріхами та маленьким пастушком – обличчя Тараса Шевченка…

Докладніше

"З любов'ю до України" Олени Задорожної (Гойняк)

У виставковій залі Замкового палацу міста Збаража діє виставка ляльок-мотанок Олени Задорожної (Гойняк) під назвою "З любов'ю до України". Олена Задорожна - це поєднання точності і творчості. Її ляльки оживають, несуть добро і посмішку людям. Вона не може без них і вони вони їй відповідають взаємністю.

Докладніше

"Майдан. Герої не вмирають"

22 травня 2014 року у фойє І поверху Замкового палацу міста Збаража відбулось відкриття виставки "Майдан. Герої не вмирають", організатором якої якої виступив Національний заповідник "Замки Тернопілля". Дана виставка присвячена Дню Героїв.

Докладніше

"Я вірила в прекрасне"

"Я вірила в прекрасне" - виставку картин з такою назвою, тернополянки Ірини Муляр, яка близько 7 років боролася з раком, 15 травня 2014 року відкрили у фойє другого поверху Збаразького замкового палацу. Через хворобу Ірині ампутували руку, проте це не завадило малювати прекрасні картини на склі, на полотні та вишивати. Серце дівчини перестало битися в грудні минулого року. Рідні та друзі пам'ятають, Ірина ніколи не опускала рук, ніколи не плакала, завжди усміхалася і увесь свій позитив залишила у картинах, які тепер може побачити кожен.

Докладніше

Живопис та ікони Володимира Олещука

8 травня 2014 року у виставковому залі Збаразького замку відбулося відкриття виставки львівського художника, іконописця і реставратора, члена Всеукраїнської спілки іконописців, уродженця Тернополя - Володимира Олещука. Численні відвідувачі даного заходу мали змогу ознайомитись з двома гранями творчості автора: духовною основою - іконами та світською - живописними полотнами.

Докладніше

Виставка дитячих робіт на Шевченківську тематику

3 березня 2014 року у фойє ІІ поверху Збаразького замку відкрито виставку дитячих робіт на Шевченківську тематику, авторами якої виступили вихованці Збаразького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості секцій "Живопис" та "Прикладне мистецтво".

Докладніше

Виставка Купецького у Збаразькому замку

2 січня 2014 року у виставковому залі Збаразького замку відбулось відкриття виставки художника України Василя Володимировича Купецького (1942-2008 рр.). Василь Купецький належить до числа тих рідкісних художників, в творчості яких талановито поєднуються різні жанри образотворчого мистецтва.

Докладніше

"Встане Україна. І розвіє тьму неволі, світ правди засвітить"

6 березня 2014 року у Вишневецькому палаці відкрилась виставка дерев'яних скульптур відомого майстра-різьбяра Володимира Лупійчука та його сина Віктора під назвою: "Встане Україна. І розвіє тьму неволі, світ правди засвітить", приурочена 200-річчю з дні народження Великого Кобзаря.

Докладніше