Виставки

Бурштинова казка

У виставковій залі Замкового палацу міста Збаража відкрито виставку картин та панно з бурштину. На виставці представлені ікони, портрети, натюрморти, пейзажі виконані оригінальною авторською технікою. Ексклюзивність та індивідуальність кожного виробу - ручна робота майстрів ПП "Бурштинова казка".

Докладніше

Експозиція під відкритим небом

На падвір'ї Збаразького замку відкрито етнографічну виставку, яка змінюватиметься і доповнюватиметься кожного тижня упродовж літа. Наразі діє виставка колекції прядок із фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Докладніше

Чарівний світ мистецтва

У виставковому залі Замкового палацу міста Збаража відкрита збірна виставка картин викладачів Інституту мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, а саме: Євгена Удіна, Михайла Цибулька, Володимира Мельника, Михайла Нетриб'яка, Павла Федака та Михайла Кузіва.

Докладніше

Персональна виставка Володимира Магінського в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

У п'ятницю, 14 червня 2013 року в експозиційному залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею відкрито персональну виставку художника-реставратора І категорії, працівника Національного заповідника "Замки Тернопілля" Володимира Дмитровича Магінського, на якій були представлені живописні полотна та відреставровані пам'ятки сакрального мистецтва.

Докладніше

"Іду з дитинства до Тараса"

З нагоди святкування 199-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка в Збаразькому замку відкрито персональну виставку живопису члена Національної Спілки художників України Михайла Дирбавки "Іду з дитинства до Тараса".

Докладніше

«Сакральна скульптура храмів Тернопільщини»

2 квітня 2013 року в одному із залів Збаразького замку відкрито виставку "Сакральна скульптура храмів Тернопільщини", приурочена 100-річчю Тернопільського краєзнавчого музею.

Докладніше

Виставка творів Оленської-Петришин у Луцьку

11 квітня 2013 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки творів американської мисткині українського походження Аркадії Оленської-Петришин.

Докладніше

"Іван Могитич - будівничий, реставратор, вчений"

22 січня 2012 року, у Львівському відділені Спілки архітекторів України відкрилася виїздна виставка плакатів у техніці "банерів" з фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля" - "Іван Могитич - будівничий, реставратор, вчений" приурочена вечору пам'яті з нагоди 80-річчя від дня народження заслуженого архітектора України Івана Романовича Могитича.

Докладніше

"Переселення: спогад серця"

29 листопада 2012 р. у приміщенні Теребовлянського історико-краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Переселення: спогад серця», присвяченої українцям депортованим з Польщі у середині 40-х рр. ХХ ст. Спільними зусиллями працівників музею та Теребовлянського відділу НЗ «Замки Тернопілля» було зібрано спогади та світлини з родинних архівів переселенців Теребовлі і оформлено їх у виставку. На відкритті виставки були присутні представники влади, громадських організацій, школярі та учасники виставки – переселенці з Теребовлі – Мороз С.І., Федош Я. С., Федош І.І., Палкова Б.І., Коломий О.Л., Туп`як Г.С. та ін.

Докладніше

У Збаразькому замку експонується виставка присвячена 80-й річниці голодомору

У Збаразькому замку експонується виставка присвячена трагедії українського народу - голодомору 30-х років 20 століття.

Докладніше

Лемківський самородок.

В серпні 2012 року в Замковому палаці Збаража було відкрито виставку дерев’яної скульптури майстра народної творчості, члена Національної спілки художників України Івана Григоровича Мердака. Цього невисокого на зріст чоловічка з теплотою філософського погляду та неосяжним добром, відданого служінню мистецтву, знають далеко в світах. Чи не у кожному його творі вражає фантазія, багатство і розмаїття форм. У заслуженого майстра народної творчості України Івана Мердака немає слабших чи сильніших робіт кожна хвилює і зворушує своєю неповторною витонченістю, кожен витвір - перлина скульптури.

Докладніше

ІІ Всеукраїнський пленер художників України

Відкриттям виставки картин завершився 11 липня 2012 року ІІ Всеукраїнський пленер художників України. У фойє другого поверху Замкового палацу на суд глядача були виставлені творчі роботи авторів. Тут і Збаразький замок і його в'їздова вежа, і Вишневецький палац у своїй величі і красі, і бойова башта Скалатського замку і козак Мамай із своєю люлькою та конем. Відомі художники залишили у Збаражі свої полотна, написані під враженням нашої історичної землі. Учасники дуже тепло відгукнулися про організацію заходу, висловилися про те, як їм тут легко творилося - навіть каміння, яке дихає тут історією, давало наснагу до роботи.

Докладніше

"З Україною в серці"

У виставковій залі Національного заповідника "Замки Тернопілля" експонується виставка автолітографій Заслуженого художника України Євгена Удіна. Постать Євгена Удіна привертає особливу увагу. Він був і залишається Великим Майстром. У його картинах світ постає у всій величі й багатогранній вимірності. Мандрувати світами Євгена Удіна - справжнього співця міст - це не тільки проходитися вулицями, милуватися вишуканими архітектурними ансамблями, це передусім насолоджуватися красою досконалих ліній, чудових стриманих тонів, класичних і гармонійних контурів, ретельно виписаних прикмет, де краса зведена у культ.

Докладніше

Виставка знарядь тортур середньовіччя

У підземеллях Збаразького замку експонується виставка знарядь тортур які застосовувалися інквізицією у середньовічній Європі

Докладніше

Велика зелена вітальня Збаразького замку

У 2012 році у Збаразькому замку відкрилася відреставрована велика зелена вітальня, яка демонструє облаштування магнатського помешкання станом на кінець 18-го початок 19 століття.

Докладніше