"Я вірила в прекрасне" - виставку картин з такою назвою, тернополянки Ірини Муляр, яка близько 7 років боролася з раком, 15 травня 2014 року відкрили у фойє другого поверху Збаразького замкового палацу. Через хворобу Ірині ампутували руку, проте це не завадило малювати прекрасні картини на склі, на полотні та вишивати. Серце дівчини перестало битися в грудні минулого року. Рідні та друзі пам'ятають, Ірина ніколи не опускала рук, ніколи не плакала, завжди усміхалася і увесь свій позитив залишила у картинах, які тепер може побачити кожен.
8 травня 2014 року у виставковому залі Збаразького замку відбулося відкриття виставки львівського художника, іконописця і реставратора, члена Всеукраїнської спілки іконописців, уродженця Тернополя - Володимира Олещука. Численні відвідувачі даного заходу мали змогу ознайомитись з двома гранями творчості автора: духовною основою - іконами та світською - живописними полотнами.
3 березня 2014 року у фойє ІІ поверху Збаразького замку відкрито виставку дитячих робіт на Шевченківську тематику, авторами якої виступили вихованці Збаразького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості секцій "Живопис" та "Прикладне мистецтво".
2 січня 2014 року у виставковому залі Збаразького замку відбулось відкриття виставки художника України Василя Володимировича Купецького (1942-2008 рр.). Василь Купецький належить до числа тих рідкісних художників, в творчості яких талановито поєднуються різні жанри образотворчого мистецтва.
6 березня 2014 року у Вишневецькому палаці відкрилась виставка дерев'яних скульптур відомого майстра-різьбяра Володимира Лупійчука та його сина Віктора під назвою: "Встане Україна. І розвіє тьму неволі, світ правди засвітить", приурочена 200-річчю з дні народження Великого Кобзаря.
6 березня 2014 році на другому поверсі Вишневецького палацу відкрилась виставка картин геніального художника сучасності Івана Степановича Марчука. 18 робіт майстра, серед яких кілька нових експонуватимуться упродовж місяця, вони стануть приємним сюрпризом для туристів, які відвідають Вишнівець найближчим часом.
7 листопада 2013 року у виставковому залі Збаразького замку відкрилась виставка "Музика кольору" - художника Георгія Петровича Косміаді, до якої увійшли 134 експонати - фото, малюнки, експозиційні картини. Виставка, що передана Рівненським обласним краєзнавчим музеєм, експонується в Україні за ініціативою доньки художника.
З нагоди 500-річчя міста Скалата у відновлених вежах замку було відкрито ряд стаціонарних виставок, зокрема і зал зброї. До його створення прилучилося двоє майстрів - Богдан Шаблій (м. Збараж) та Андрій Бурковський (смт. Вишнівець).
В одній із старовинних оборонних веж Скалатського замку відбулося відкриття експозиційної зали відомого українського художника Василя Володимировича Купецького. На виставці представлені роботи автора, 45 з яких подаровані Національному заповіднику "Замки Тернопілля".
Урочисте відкриття виставки «Князі Вишневецькі – спільна культурна спадщина та історична пам'ять Литви і України» відбулося 10 листопада в смт. Вишнівець Збаразького району. В рамках заходу Литва передала палацу Вишневецьких на безтермінове експонування копії портретів князів Вишневецьких, які зберігаються в музеях України, Білорусі, Литви.
У виставковій залі Замкового палацу міста Збаража відкрито виставку картин та панно з бурштину. На виставці представлені ікони, портрети, натюрморти, пейзажі виконані оригінальною авторською технікою. Ексклюзивність та індивідуальність кожного виробу - ручна робота майстрів ПП "Бурштинова казка".
На падвір'ї Збаразького замку відкрито етнографічну виставку, яка змінюватиметься і доповнюватиметься кожного тижня упродовж літа. Наразі діє виставка колекції прядок із фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля".
У виставковому залі Замкового палацу міста Збаража відкрита збірна виставка картин викладачів Інституту мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, а саме: Євгена Удіна, Михайла Цибулька, Володимира Мельника, Михайла Нетриб'яка, Павла Федака та Михайла Кузіва.
У п'ятницю, 14 червня 2013 року в експозиційному залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею відкрито персональну виставку художника-реставратора І категорії, працівника Національного заповідника "Замки Тернопілля" Володимира Дмитровича Магінського, на якій були представлені живописні полотна та відреставровані пам'ятки сакрального мистецтва.