6 березня 2014 році на другому поверсі Вишневецького палацу відкрилась виставка картин геніального художника сучасності Івана Степановича Марчука. 18 робіт майстра, серед яких кілька нових експонуватимуться упродовж місяця, вони стануть приємним сюрпризом для туристів, які відвідають Вишнівець найближчим часом.
7 листопада 2013 року у виставковому залі Збаразького замку відкрилась виставка "Музика кольору" - художника Георгія Петровича Косміаді, до якої увійшли 134 експонати - фото, малюнки, експозиційні картини. Виставка, що передана Рівненським обласним краєзнавчим музеєм, експонується в Україні за ініціативою доньки художника.
З нагоди 500-річчя міста Скалата у відновлених вежах замку було відкрито ряд стаціонарних виставок, зокрема і зал зброї. До його створення прилучилося двоє майстрів - Богдан Шаблій (м. Збараж) та Андрій Бурковський (смт. Вишнівець).
В одній із старовинних оборонних веж Скалатського замку відбулося відкриття експозиційної зали відомого українського художника Василя Володимировича Купецького. На виставці представлені роботи автора, 45 з яких подаровані Національному заповіднику "Замки Тернопілля".
Урочисте відкриття виставки «Князі Вишневецькі – спільна культурна спадщина та історична пам'ять Литви і України» відбулося 10 листопада в смт. Вишнівець Збаразького району. В рамках заходу Литва передала палацу Вишневецьких на безтермінове експонування копії портретів князів Вишневецьких, які зберігаються в музеях України, Білорусі, Литви.
У виставковій залі Замкового палацу міста Збаража відкрито виставку картин та панно з бурштину. На виставці представлені ікони, портрети, натюрморти, пейзажі виконані оригінальною авторською технікою. Ексклюзивність та індивідуальність кожного виробу - ручна робота майстрів ПП "Бурштинова казка".
На падвір'ї Збаразького замку відкрито етнографічну виставку, яка змінюватиметься і доповнюватиметься кожного тижня упродовж літа. Наразі діє виставка колекції прядок із фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля".
У виставковому залі Замкового палацу міста Збаража відкрита збірна виставка картин викладачів Інституту мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, а саме: Євгена Удіна, Михайла Цибулька, Володимира Мельника, Михайла Нетриб'яка, Павла Федака та Михайла Кузіва.
У п'ятницю, 14 червня 2013 року в експозиційному залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею відкрито персональну виставку художника-реставратора І категорії, працівника Національного заповідника "Замки Тернопілля" Володимира Дмитровича Магінського, на якій були представлені живописні полотна та відреставровані пам'ятки сакрального мистецтва.
З нагоди святкування 199-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка в Збаразькому замку відкрито персональну виставку живопису члена Національної Спілки художників України Михайла Дирбавки "Іду з дитинства до Тараса".
2 квітня 2013 року в одному із залів Збаразького замку відкрито виставку "Сакральна скульптура храмів Тернопільщини", приурочена 100-річчю Тернопільського краєзнавчого музею.
11 квітня 2013 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки творів американської мисткині українського походження Аркадії Оленської-Петришин.
22 січня 2012 року, у Львівському відділені Спілки архітекторів України відкрилася виїздна виставка плакатів у техніці "банерів" з фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля" - "Іван Могитич - будівничий, реставратор, вчений" приурочена вечору пам'яті з нагоди 80-річчя від дня народження заслуженого архітектора України Івана Романовича Могитича.
29 листопада 2012 р. у приміщенні Теребовлянського історико-краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Переселення: спогад серця», присвяченої українцям депортованим з Польщі у середині 40-х рр. ХХ ст. Спільними зусиллями працівників музею та Теребовлянського відділу НЗ «Замки Тернопілля» було зібрано спогади та світлини з родинних архівів переселенців Теребовлі і оформлено їх у виставку. На відкритті виставки були присутні представники влади, громадських організацій, школярі та учасники виставки – переселенці з Теребовлі – Мороз С.І., Федош Я. С., Федош І.І., Палкова Б.І., Коломий О.Л., Туп`як Г.С. та ін.