Виставки

"Іду з дитинства до Тараса"

З нагоди святкування 199-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка в Збаразькому замку відкрито персональну виставку живопису члена Національної Спілки художників України Михайла Дирбавки "Іду з дитинства до Тараса".

Докладніше

«Сакральна скульптура храмів Тернопільщини»

2 квітня 2013 року в одному із залів Збаразького замку відкрито виставку "Сакральна скульптура храмів Тернопільщини", приурочена 100-річчю Тернопільського краєзнавчого музею.

Докладніше

Виставка творів Оленської-Петришин у Луцьку

11 квітня 2013 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки творів американської мисткині українського походження Аркадії Оленської-Петришин.

Докладніше

"Іван Могитич - будівничий, реставратор, вчений"

22 січня 2012 року, у Львівському відділені Спілки архітекторів України відкрилася виїздна виставка плакатів у техніці "банерів" з фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля" - "Іван Могитич - будівничий, реставратор, вчений" приурочена вечору пам'яті з нагоди 80-річчя від дня народження заслуженого архітектора України Івана Романовича Могитича.

Докладніше

"Переселення: спогад серця"

29 листопада 2012 р. у приміщенні Теребовлянського історико-краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Переселення: спогад серця», присвяченої українцям депортованим з Польщі у середині 40-х рр. ХХ ст. Спільними зусиллями працівників музею та Теребовлянського відділу НЗ «Замки Тернопілля» було зібрано спогади та світлини з родинних архівів переселенців Теребовлі і оформлено їх у виставку. На відкритті виставки були присутні представники влади, громадських організацій, школярі та учасники виставки – переселенці з Теребовлі – Мороз С.І., Федош Я. С., Федош І.І., Палкова Б.І., Коломий О.Л., Туп`як Г.С. та ін.

Докладніше

У Збаразькому замку експонується виставка присвячена 80-й річниці голодомору

У Збаразькому замку експонується виставка присвячена трагедії українського народу - голодомору 30-х років 20 століття.

Докладніше

Лемківський самородок.

В серпні 2012 року в Замковому палаці Збаража було відкрито виставку дерев’яної скульптури майстра народної творчості, члена Національної спілки художників України Івана Григоровича Мердака. Цього невисокого на зріст чоловічка з теплотою філософського погляду та неосяжним добром, відданого служінню мистецтву, знають далеко в світах. Чи не у кожному його творі вражає фантазія, багатство і розмаїття форм. У заслуженого майстра народної творчості України Івана Мердака немає слабших чи сильніших робіт кожна хвилює і зворушує своєю неповторною витонченістю, кожен витвір - перлина скульптури.

Докладніше

ІІ Всеукраїнський пленер художників України

Відкриттям виставки картин завершився 11 липня 2012 року ІІ Всеукраїнський пленер художників України. У фойє другого поверху Замкового палацу на суд глядача були виставлені творчі роботи авторів. Тут і Збаразький замок і його в'їздова вежа, і Вишневецький палац у своїй величі і красі, і бойова башта Скалатського замку і козак Мамай із своєю люлькою та конем. Відомі художники залишили у Збаражі свої полотна, написані під враженням нашої історичної землі. Учасники дуже тепло відгукнулися про організацію заходу, висловилися про те, як їм тут легко творилося - навіть каміння, яке дихає тут історією, давало наснагу до роботи.

Докладніше

"З Україною в серці"

У виставковій залі Національного заповідника "Замки Тернопілля" експонується виставка автолітографій Заслуженого художника України Євгена Удіна. Постать Євгена Удіна привертає особливу увагу. Він був і залишається Великим Майстром. У його картинах світ постає у всій величі й багатогранній вимірності. Мандрувати світами Євгена Удіна - справжнього співця міст - це не тільки проходитися вулицями, милуватися вишуканими архітектурними ансамблями, це передусім насолоджуватися красою досконалих ліній, чудових стриманих тонів, класичних і гармонійних контурів, ретельно виписаних прикмет, де краса зведена у культ.

Докладніше

Виставка знарядь тортур середньовіччя

У підземеллях Збаразького замку експонується виставка знарядь тортур які застосовувалися інквізицією у середньовічній Європі

Докладніше

Велика зелена вітальня Збаразького замку

У 2012 році у Збаразькому замку відкрилася відреставрована велика зелена вітальня, яка демонструє облаштування магнатського помешкання станом на кінець 18-го початок 19 століття.

Докладніше

Сотворено руками та душею

6 травня у замковому палаці міста Збаража відкрилася виставка ікон та ляльок-мотанок майстрів художнього іконопису та художнього моделювання Володимира Шерстія та Ірини Вербіцької.

Докладніше

Зал культової скульптури

Зал експонує дерев’яні скульптури митців школи А.Осінського та І.Пінзеля. Роботи ХVІІІ ст.

Докладніше

Зал сакрального мистецтва

В залі експонуються твори сакрального мистецтва, датовані періодом ХVІІ – ХІХст.СТ., характерного для західного і східного обрядів. Створені невідомими авторами Західної України, стародруки, а також культові речі, які використовувалися в церковному вжитку.

Докладніше

Зал старовинних меблів

Зал старовинних меблів представляє колекцію настінних годинників з круглими, які в середині і підвісними (у вигляді шишок) маятниками. Також експонується красива кушетка і п’ять м’ягких крісел з червоного дерева, що й і зараз вражають своєю красою і затишністю. Шафи з орнаментованими дверцятами (фігурні грона винограду, листя, хвилясті лінії і тощо), дзеркала у різьблених рамах.

Докладніше