Виставки

Нова колекція меблів у Збаразькому замку

Експозиційну залу «Меблі» Національного заповідника поповнив 21 антикварний експонат із Музею етнографії та художнього промислу інституту народознавства НАН України, м. Львова. Серед переданих експонатів шафа кінця XVIІ ст. з Центральної Німеччини; столик-секретер кінця XVIІІ ст. з Південно-східної Польщі; секретер, Північна Італія, кінець XІX ст.; скрині (другої половини XVI ст., Південна Німеччина і XVIІ-XІX ст., Італія, Ломбардія); столик-підставка із скринькою, Англія, 1790-1810 рр. та інші.

Докладніше

"Квітуй рушниками, незалежна Україно!"

З нагоди 23-ої річниці незалежності України в Збаразькому замку відкрито виставку "Квітуй рушниками, незалежна Україно!" з фондової колекції "Вишиваний рушник" Національного заповідника "Замки Тернопілля". Запрошуємо до Збаразького замку гостей та туристів. Ви отримаєте неповторні враження від споглядання прекрасної культурної спадщини нашого краю.

Докладніше

"Двовзори" Олега Шупляка

В експозиційній залі Збаразького замку відкрито виставку бережанського художника, члена Спілки художників України Олега Шупляка "Двовзори", тобто картини з подвійним змістом. Ці полотна особливі своїми прихованими образами: вдивляючись у традиційний пейзаж, раптом виявляєш, що хатини – це очі людини, а пагорби перетворюються на брови… І ось вже бачиш перед собою портрет або зовсім іншу картину. За фігурою дівчини з книжкою – голову Сальвадора Далі, за осінніми листками – пташку, а за солом’яними стріхами та маленьким пастушком – обличчя Тараса Шевченка…

Докладніше

"З любов'ю до України" Олени Задорожної (Гойняк)

У виставковій залі Замкового палацу міста Збаража діє виставка ляльок-мотанок Олени Задорожної (Гойняк) під назвою "З любов'ю до України". Олена Задорожна - це поєднання точності і творчості. Її ляльки оживають, несуть добро і посмішку людям. Вона не може без них і вони вони їй відповідають взаємністю.

Докладніше

"Майдан. Герої не вмирають"

22 травня 2014 року у фойє І поверху Замкового палацу міста Збаража відбулось відкриття виставки "Майдан. Герої не вмирають", організатором якої якої виступив Національний заповідник "Замки Тернопілля". Дана виставка присвячена Дню Героїв.

Докладніше

"Я вірила в прекрасне"

"Я вірила в прекрасне" - виставку картин з такою назвою, тернополянки Ірини Муляр, яка близько 7 років боролася з раком, 15 травня 2014 року відкрили у фойє другого поверху Збаразького замкового палацу. Через хворобу Ірині ампутували руку, проте це не завадило малювати прекрасні картини на склі, на полотні та вишивати. Серце дівчини перестало битися в грудні минулого року. Рідні та друзі пам'ятають, Ірина ніколи не опускала рук, ніколи не плакала, завжди усміхалася і увесь свій позитив залишила у картинах, які тепер може побачити кожен.

Докладніше

Живопис та ікони Володимира Олещука

8 травня 2014 року у виставковому залі Збаразького замку відбулося відкриття виставки львівського художника, іконописця і реставратора, члена Всеукраїнської спілки іконописців, уродженця Тернополя - Володимира Олещука. Численні відвідувачі даного заходу мали змогу ознайомитись з двома гранями творчості автора: духовною основою - іконами та світською - живописними полотнами.

Докладніше

Виставка дитячих робіт на Шевченківську тематику

3 березня 2014 року у фойє ІІ поверху Збаразького замку відкрито виставку дитячих робіт на Шевченківську тематику, авторами якої виступили вихованці Збаразького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості секцій "Живопис" та "Прикладне мистецтво".

Докладніше

Виставка Купецького у Збаразькому замку

2 січня 2014 року у виставковому залі Збаразького замку відбулось відкриття виставки художника України Василя Володимировича Купецького (1942-2008 рр.). Василь Купецький належить до числа тих рідкісних художників, в творчості яких талановито поєднуються різні жанри образотворчого мистецтва.

Докладніше

"Встане Україна. І розвіє тьму неволі, світ правди засвітить"

6 березня 2014 року у Вишневецькому палаці відкрилась виставка дерев'яних скульптур відомого майстра-різьбяра Володимира Лупійчука та його сина Віктора під назвою: "Встане Україна. І розвіє тьму неволі, світ правди засвітить", приурочена 200-річчю з дні народження Великого Кобзаря.

Докладніше

"Мальовнича Україна" Івана Марчука

6 березня 2014 році на другому поверсі Вишневецького палацу відкрилась виставка картин геніального художника сучасності Івана Степановича Марчука. 18 робіт майстра, серед яких кілька нових експонуватимуться упродовж місяця, вони стануть приємним сюрпризом для туристів, які відвідають Вишнівець найближчим часом.

Докладніше

"Музика кольору"

7 листопада 2013 року у виставковому залі Збаразького замку відкрилась виставка "Музика кольору" - художника Георгія Петровича Косміаді, до якої увійшли 134 експонати - фото, малюнки, експозиційні картини. Виставка, що передана Рівненським обласним краєзнавчим музеєм, експонується в Україні за ініціативою доньки художника.

Докладніше

Експозиція зброї в Скалатському замку

З нагоди 500-річчя міста Скалата у відновлених вежах замку було відкрито ряд стаціонарних виставок, зокрема і зал зброї. До його створення прилучилося двоє майстрів - Богдан Шаблій (м. Збараж) та Андрій Бурковський (смт. Вишнівець).

Докладніше

Виставка Василя Купецького

В одній із старовинних оборонних веж Скалатського замку відбулося відкриття експозиційної зали відомого українського художника Василя Володимировича Купецького. На виставці представлені роботи автора, 45 з яких подаровані Національному заповіднику "Замки Тернопілля".

Докладніше