30 квітня 2014 року в органному залі Збаразького замку пройшла науково-практична конференція на тему: "Сакральне мистецтво українського бароко в музейних колекціях та храмах України". Учасниками даного заходу були науковці Національного заповідника "Замки Тернопілля", а також численні гості, в тому числі з Харкова, Тернополя, Чорткова.
30 квітня 2014 року в органному залі Збаразького замку пройшла науково-практична конференція "Битва під Збаражем - важливий етап Національно-визвольної революції українського народу ХV ІІ ст." з нагоди 365-ї річниці цієї визначної історичної події.
Пропонуємо ознайомитись з планом наукових конференцій Національного заповідника "Замки Тернопілля" на 2014 рік. Запрошуємо усіх бажаючих до участі у роботі конференцій.
18 жовтня 2013 року у конференц-залі, який знаходиться у відреставрованій східній вежі Скалатського замку відбулася наукова конференція "Скалат: історія і сьогодення", присвячена 500-річчю першої писемної згадки про місто.
20 вересня 2013 року у Вишневецькому палаці пройшла науково-практична конференція на тему: "Реставрація Вишневецького палацу як важливий фактор пам'яткоохоронної діяльності". У роботі конференції взяли участь науковці з Хотина, Кам'янця-Подільського, Кременця та науковці Національного заповідника "Замки Тернопілля".
23 серпня 2013 року спільними зусиллями працівників Національного заповідника "Замки Тернопілля" та Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею проводилась наукова конференція "Трипільська культура Тернопільщини в дослідженнях українських і зарубіжних істориків"
26 липня 2013 року у с. Язловець Борщівського району Тернопільської області проводилась міжнародна наукова конференція "Історія, фортифікації і туризм Тернопільського Поділля", присвячена 640-річчю першої писемної згадки про с. Язловець.
25-26 квітня 2013 року на базі музею "Замковий комплекс "Мир" (Гродненська обл., Білорусія) відбулась міжнародна конференція "Замки, палаци та садиби в контексті Європейської культури"
Дослідження минулого свого краю, в більшій мірі, є прерогативою науковців істориків. Історичне минуле, у своїй більшій історичній площині, можуть привідкрити саме археологи – люди, які у своїй професії, в якійсь мірі, є фанатами своєї справи. Історія від палеоліту до пізнього середньовіччя багата на археологічні та архітектурні пам'ятки, і честь їхнього дослідження належить саме археологам. З метою узагальнення і вивчення уже існуючих результатів досліджень 23 серпня цього року у Збаразькому замку НЗ "Замки Тернопілля" відбулась міжнародна археологічна конференція з актуальною темою: "Археологічні дослідження, як засіб пізнання історії краю". В конференції взяли участь науковці, як з України – так і з зарубіжжя, а саме: Болгарії, Росії, Польщі, Франції та Іспанії.
9-10 липня 2012 року Центральним Славістичним Центром (Університет Сент Луїс, Міссурі, США) спільно з Державною вищою східноєвропейською школою в Перемишлі та Ягеллонським університетом у Кракові, з нагоди 50-ї річниці заснування "CENTRAL SLAVIC CONFERENCE", у Перемишлі (Польща) була організована І Міжнародна конференція "Історія, політика і культура у Східній Європі".
22.06.2012 у подільському місті Бучачі пройде організована Національним заповідником "Замки Тернопілля" наукова конференція на тему "Перспективи відродження замків Бучаччини".