Наукові конференції

«Лицарство в Україні»

19 серпня 2016 року у Вишнівецькому відділі Національного заповідника «Замки Тернопілля» відбулася науково-практична конференція з нагоди 25-річчя Незалежності України та проголошення Тернопільською ОДА 2016 року – роком Дмитра Вишневецького (Байди).

Докладніше

Міжнародна конференція

15 жовтня у Вишневецькому палаці, а 16 жовтня у Збаразькому замку проводилась Міжнародна науково-практична конференція "СУЧАСНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ І УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ ТА РЕКРЕАЦІЇ ІЗ ЗАЛУЧЕННЯМ МОЛОДІЖНОГО РЕСУРСУ".

Докладніше

У Вишнівці відбулася наукова конференція присвячена темі давніх міст нашого краю.

18 вересня у Вишнівецькому відділі Національного заповідника «Замки Тернопілля» відбулася науково – практична конференція «Вишнівець в контексті формування мережі міст південно-західної Волині XIV – XVIII ст.» Головною метою проведення даного заходу став аналіз урбанізаційних процесів на українських землях у складі Литовської держави та Речі Посполитої а також дослідження ролі представників державної еліти у формуванні і розвитку мережі міст та факторів, що впливали на ці процеси. Крім цього історики, науковці, краєзнавці, що взяли участь у конференції приділили увагу діяльності свої попередників - відомих дослідників Волинського краю.

Докладніше

Конференція у Чорткові

Запрошуємо до участі у конференції!

Докладніше

Конференція у Вишнівці

Запрошуємо до участі у конференції, яка проводитиметься на базі Національного заповідника "Замки Тернопілля" – палацово-парковий комплекс у Вишнівці.

Докладніше

Міжнародна наукова конференція «Замки Західної України…»

Щорічно у древньому Збаразькому замку в переддень свята Юрія Побідоносця (6 травня) проходить традиційне відкриття туристичного сезону «Мандруємо замками Тернопілля» та святкування Дня міста Збаража, патроном і покровителем, якого є Юрій Змієборець. Саме цей святий і прикрашає герб міста Збаража, наданий йому австрійським цісарем Францом ІІ у 1797 р.

Докладніше

"Сакральне мистецтво українського бароко в музейних колекціях та храмах України"

30 квітня 2014 року в органному залі Збаразького замку пройшла науково-практична конференція на тему: "Сакральне мистецтво українського бароко в музейних колекціях та храмах України". Учасниками даного заходу були науковці Національного заповідника "Замки Тернопілля", а також численні гості, в тому числі з Харкова, Тернополя, Чорткова.

Докладніше

"Битва під Збаражем - важливий етап Національно-визвольної війни українського народу ХVII ст."

30 квітня 2014 року в органному залі Збаразького замку пройшла науково-практична конференція "Битва під Збаражем - важливий етап Національно-визвольної революції українського народу ХV ІІ ст." з нагоди 365-ї річниці цієї визначної історичної події.

Докладніше

Наукові конференції 2014 року

Пропонуємо ознайомитись з планом наукових конференцій Національного заповідника "Замки Тернопілля" на 2014 рік. Запрошуємо усіх бажаючих до участі у роботі конференцій.

Докладніше

"Скалат: історія і сьогодення"

18 жовтня 2013 року у конференц-залі, який знаходиться у відреставрованій східній вежі Скалатського замку відбулася наукова конференція "Скалат: історія і сьогодення", присвячена 500-річчю першої писемної згадки про місто.

Докладніше

«Реставрація Вишневецького палацу як важливий фактор пам’яткоохоронної діяльності»

20 вересня 2013 року у Вишневецькому палаці пройшла науково-практична конференція на тему: "Реставрація Вишневецького палацу як важливий фактор пам'яткоохоронної діяльності". У роботі конференції взяли участь науковці з Хотина, Кам'янця-Подільського, Кременця та науковці Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Докладніше

Трипільська культура Тернопільщини в дослідженнях українських і зарубіжних істориків

23 серпня 2013 року спільними зусиллями працівників Національного заповідника "Замки Тернопілля" та Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею проводилась наукова конференція "Трипільська культура Тернопільщини в дослідженнях українських і зарубіжних істориків"

Докладніше

Історія, фортифікації і туризм Тернопільського Поділля

26 липня 2013 року у с. Язловець Борщівського району Тернопільської області проводилась міжнародна наукова конференція "Історія, фортифікації і туризм Тернопільського Поділля", присвячена 640-річчю першої писемної згадки про с. Язловець.

Докладніше

Участь у конференції "Замки, палаци та садиби в контексті Європейської культури"

25-26 квітня 2013 року на базі музею "Замковий комплекс "Мир" (Гродненська обл., Білорусія) відбулась міжнародна конференція "Замки, палаци та садиби в контексті Європейської культури"

Докладніше

Міжнародна археологічна конференція у Збаражі

Дослідження минулого свого краю, в більшій мірі, є прерогативою науковців істориків. Історичне минуле, у своїй більшій історичній площині, можуть привідкрити саме археологи – люди, які у своїй професії, в якійсь мірі, є фанатами своєї справи. Історія від палеоліту до пізнього середньовіччя багата на археологічні та архітектурні пам'ятки, і честь їхнього дослідження належить саме археологам. З метою узагальнення і вивчення уже існуючих результатів досліджень 23 серпня цього року у Збаразькому замку НЗ "Замки Тернопілля" відбулась міжнародна археологічна конференція з актуальною темою: "Археологічні дослідження, як засіб пізнання історії краю". В конференції взяли участь науковці, як з України – так і з зарубіжжя, а саме: Болгарії, Росії, Польщі, Франції та Іспанії.

Докладніше