Наукові конференції

Відбулася конференція "Замковий туризм Тернопілля"

4 травня у Замковому палаці міста Збаража з нагоди урочистого відкриття Третього туристичного сезону в області "Мандруємо замками Тернопілля" відбулася Міжнародна наукова конференція "Замковий туризм Тернопілля: проблеми та перспективи".

Докладніше

Конференція "Замковий туризм у Тернопільській області"

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «ЗАМКОВИЙ ТУРИЗМ У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

Докладніше

Науково-практична конференція "Парки Діонісія Міклера"

Національний заповідник «Замки Тернопілля» та Кременецький ботанічний сад запрошують Вас взяти участь в роботі міжнародної науково - практичної конференції «Парки Діонісія Міклера», яка присвячена 250-ій річниці з дня народження відомого ландшафтного дизайнера, автора понад 50-ти парків на території сучасної Західної України Діонісія Міклера (Dionisius McClair 1762 - 1853), а також формуванню та розвитку ландшафтних парків на цих теренах починаючи з кінця XVIII ст. Місце проведення конференції - Вишнівецький палацово - парковий комплекс. Конференція відбудеться 13 -14 вересня 2012 року.

Докладніше

Збаразька битва і Зборівський мир: погляд з ХХІ ст.

26 червня 2009 року в органному залі Збаразького замку відбулася наукова конференція на тему: "ЗБАРАЗЬКА БИТВА І ЗБОРІВСЬКИЙ МИР: ПОГЛЯД З ХХІ СТОЛІТТЯ"

Докладніше

Літературна і наукова спадщина вченого В.П.Маслюка

27 червня 2008 року у Вишнівецькому відділенні Національного заповідника відбулися наукові читання на тему: «Літературна і наукова спадщина вченого Віталія Петровича Маслюка – доктора філологічних наук,уроженця Вишнівеччини», в яких взяли участь співробітники Національного заповідника «Замки Тернопілля», вчені Львівського Національного Університету ім. Івана Франка - співробітники кафедри філології, завідуючим якої довший час був професор Віталій Маслюк.

Докладніше

Професор Олександр Смакула – фізик світової слави

18 вересня 2008 року в органному залі Замкового палацу Національного заповідника «Замки Тернопілля» відбулися наукові читання «Професор Олександр Смакула – фізик світової слави». Народився Олександр Смакула 9 вересня 1900 року в селі Добриводи Збаразького району Тернопільської області. Став всесвітньо відомим фізиком, дійсним членом Наукового Товариства ім. Тараса Шевченка, членом Оптичного Товариства Америки, почесним членом Товариства Українських Інженерів, повним професором Массачусетського технологічного інституту.

Докладніше

На виконання Указу Президента України

На виконання Указу Президента України «Про увіковічнення пам’яті видатних діячів Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки на період 2008-2010 років», у жовтні 2008 року в органному залі Збаразького замку 18 століття Національний заповідник провів наукову конференцію «Західноукраїнська Народна Республіка – важливий етап самоутвердження українського народу», приурочена до 90-річчя початку листопадових подій 1918 року на Західній Україні.

Докладніше

На виконання Указу Президента України № 378\2007

На виконання Указу Президента України № 378\2007 «Про заходи з підтримки розвитку українського козацтва на 2008-2010 рік», у травні 2008 року у Вишнівецькому відділенні Національного заповідника «Замки Тернопіля» відбулася всеукраїнська наукова конференція, присвячена пам’яті засновника Запорозької Січі Дмитра (Байди) Вишневецького на тему: "Дмитро Вишневецький як політик, дипломат і військовий діяч України 16 століття".

Докладніше

Науково-практичні та міжнародні конференції

В Національному заповіднику «Замки Тернопілля» щорічно проводяться науково-практичні, в тому числі міжнародні, конференції.

Докладніше

Скалатський замок в контексті відбудови

26 червня 2007 року у смт. Скалат Підволочиського району відбулась регіональна науково-пізнавальна конференція на тему «Скалатський замок в контексті відбудови об’єктів Національного заповідника «Замки Тернопілля»». Головне завдання конференції: залучити широкі кола громадськості і наукових спеціалістів у відродження нашої славної минувшини.

Докладніше

Слава і гордість Збаразької землі

20 вересня в Національному заповіднику проводилась регіональна пізнавальна конференція «Іван Горбачевський – слава і гордість Збаразької землі», присвячена відзначенню 65-ої річниці з дня смерті професора медицини, видатного громадського діяча, вихідця зі Збаражчини Івана Яковича Горбачевського. Ключовим на конференції був виступ професора Тернопільського медичного університету Я. Гонського, який висловив незаперечне твердження про те, що, на жаль, на сьогодні в Україні заслуги Горбачевського оцінені недостатньо, а його спадщина не вивчена.

Докладніше

Збереження архітектурно-містобудівної спадщини

4 жовтня 2007 року в Замковому палаці м. Збаража відбувся науково-практичний семінар з питань збереження і використання архітектурно-містобудівної спадщини заповідників на тему: «Збереження і використання архітектурно-містобудівної спадщини заповідників», учасниками якого були представники Міністерства, Держземагенства, директори ряду національних заповідників, підвідомчих Мінрегіонбуду, представники Тернопільської обласної державної адміністрації та обласної ради.

Докладніше

Хай не гасне світло науки

27 лютого 2009 року у Вишнівецькому відділенні Національного заповідника "Замки Тернопілля" відбулися наукові читання на тему: "Хай не гасне світло науки", присвячених 75-річчю уродженця Вишнівця вченого фізика, кандидата фізико-математичних наук Бартасевича Романа Дмитровича. Даний захід був проведений у приміщенні Актового залу Вишнівецької районної поліклініки.

Докладніше

Виставка день перемоги та скорботи

До 9 травня 2010 року у Збаразькому замку була відкрита виставка: “День перемоги і скорботи”, присвячена 65-й річниці перемоги у ІІ Світовій війні. На виставці представлені фото Л. Павлюка і ряд експонатів із фондів Національного заповідника “Замки Тернопілля”.

Докладніше

Історична забудова центральної частини міста Збаража

7 травня 2010 року відбулася науково-практична конференція: "Історична забудова центральної частини міста Збаража: особливості та перспективи відтворення".

Докладніше