7 вересня 2017 року у Органному залі Збаразького замку відбулася І Міжнародна конференція організована Національним заповідником «Замки Тернопілля» та Польським Товариством Мєшканьовим у Любліні «Ревіталізація спільної українсько-польської історичної та культурної спадщини: проблеми дослідження та міжнародний досвід».
24 травня 2017 року в приміщенні актового залу музею-садиби Патріарха Йосифа Сліпого с. Заздрість Теребовлянського району відбулась науково-практична конференція на тему: «Замки Теребовлянщини: історія та перспективи відродження».
Сьогодні, 18 жовтня 2016 року, в Органному залі Збаразького замку проходить міжнародна науково-практична конференція "Міжрегіональне співробітництво в національному та міжнародному вимірах", яку проводять Тернопільський національний економічний університет (факультет економіки та управління) та Національний заповідник "Замки Тернопілля".
19 серпня 2016 року у Вишнівецькому відділі Національного заповідника «Замки Тернопілля» відбулася науково-практична конференція з нагоди 25-річчя Незалежності України та проголошення Тернопільською ОДА 2016 року – роком Дмитра Вишневецького (Байди).
15 жовтня у Вишневецькому палаці, а 16 жовтня у Збаразькому замку проводилась Міжнародна науково-практична конференція "СУЧАСНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ І УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ ТА РЕКРЕАЦІЇ ІЗ ЗАЛУЧЕННЯМ МОЛОДІЖНОГО РЕСУРСУ".
18 вересня у Вишнівецькому відділі Національного заповідника «Замки Тернопілля» відбулася науково – практична конференція «Вишнівець в контексті формування мережі міст південно-західної Волині XIV – XVIII ст.» Головною метою проведення даного заходу став аналіз урбанізаційних процесів на українських землях у складі Литовської держави та Речі Посполитої а також дослідження ролі представників державної еліти у формуванні і розвитку мережі міст та факторів, що впливали на ці процеси. Крім цього історики, науковці, краєзнавці, що взяли участь у конференції приділили увагу діяльності свої попередників - відомих дослідників Волинського краю.
Щорічно у древньому Збаразькому замку в переддень свята Юрія Побідоносця (6 травня) проходить традиційне відкриття туристичного сезону «Мандруємо замками Тернопілля» та святкування Дня міста Збаража, патроном і покровителем, якого є Юрій Змієборець. Саме цей святий і прикрашає герб міста Збаража, наданий йому австрійським цісарем Францом ІІ у 1797 р.
30 квітня 2014 року в органному залі Збаразького замку пройшла науково-практична конференція на тему: "Сакральне мистецтво українського бароко в музейних колекціях та храмах України". Учасниками даного заходу були науковці Національного заповідника "Замки Тернопілля", а також численні гості, в тому числі з Харкова, Тернополя, Чорткова.
30 квітня 2014 року в органному залі Збаразького замку пройшла науково-практична конференція "Битва під Збаражем - важливий етап Національно-визвольної революції українського народу ХV ІІ ст." з нагоди 365-ї річниці цієї визначної історичної події.
Пропонуємо ознайомитись з планом наукових конференцій Національного заповідника "Замки Тернопілля" на 2014 рік. Запрошуємо усіх бажаючих до участі у роботі конференцій.
18 жовтня 2013 року у конференц-залі, який знаходиться у відреставрованій східній вежі Скалатського замку відбулася наукова конференція "Скалат: історія і сьогодення", присвячена 500-річчю першої писемної згадки про місто.
20 вересня 2013 року у Вишневецькому палаці пройшла науково-практична конференція на тему: "Реставрація Вишневецького палацу як важливий фактор пам'яткоохоронної діяльності". У роботі конференції взяли участь науковці з Хотина, Кам'янця-Подільського, Кременця та науковці Національного заповідника "Замки Тернопілля".
23 серпня 2013 року спільними зусиллями працівників Національного заповідника "Замки Тернопілля" та Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею проводилась наукова конференція "Трипільська культура Тернопільщини в дослідженнях українських і зарубіжних істориків"