Афіша подій

Тарасу Шевченку – 204!

Сьогодні у змінній виставковій залі Замкового палацу відбулося відкриття виставки, приуроченої до 204-річчя Тараса Шевченка. У рамках виставки відбулася презентація "Шевченко – поет любові", яку підготували учні-старшокласники Районного будинку дитячої творчості.

Докладніше

Шевченкові дні

У Збаразькому замку відбудеться відкриття виставки, приуроченої до дня народження Тараса Шевченка.

Докладніше

"Небесна Сотня – то в очах вогонь"

21 лютого у Замковому палаці міста Збаража відбулося відкриття виставки живопису, присвяченої Героям Небесної Сотні.

Докладніше

«Благословенне Тернопілля»

15 лютого у Народному Домі міста Києва відбувся захід під назвою «Благословенне Тернопілля», на якому презентувався економічний, освітній, науковий, історичний та культурно-мистецький потенціал Тернопільщини. Дана подія відбулася за підтримки профільних міністерств, підприємців та народних депутатів від Тернопільщини, а також за участі голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни, голови облради Віктора Овчарука, міського голови Тернополя Сергія Надала.

Докладніше

Всеукраїнська нарада у Збаразькому замку

9 лютого учасники Всеукраїнської наради щодо проблемних питань реалізації державної регіональної політики та шляхів їх вирішення обговорили важливе для усіх регіонів України питання діяльності Агенцій регіонального розвитку.

Докладніше

Виставка живопису присвячена пам’яті Героїв Небесної Сотні: «Небесна Сотня – то в очах вогонь»

Відбудеться відкриття виставки живопису учнів Державно художньої середньої школи імені Т.Г.Шевченка (Київ), присвячена Дням вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні: «Небесна Сотня – то в очах вогонь», організована проектом «Мистецька резиденція імені Назарія Войтовича», ГО «Конгрес Активістів Культури» спільно з Державною художньою середньою школою імені Т.Г.Шевченка, ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні» та Національного Заповідника «Замки Тернопілля». Подія відбувається за підтримки МФ «Відродження», Тернопільської обласної державної адміністрації, Збаразької районної державної адміністрації.

Докладніше

Наукові записки "Національного заповідника" 2017

Опубліковано черговий випуск "Наукових записок" Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Докладніше

Вишиті рушники у колекції Заповідника

Фонди Національного заповідника «Замки Тернопілля» налічують понад 1000 вишиваних рушників. Різноманіття орнаментів, технік вишивання характеризують неповторність і майстерність вишивальниць Збаражчини і Терн опілля. Найстаріші рушники вишиті на домотканому полотні, на багатьох з них є рік вишиття (в основному, 30-40-і рр. ХХ ст.), ініціали вишивальниць. Ці рушники мають певне призначення – утиральники, рушники для прикрашення ікон, весільні і т.д.

Докладніше

Живопис та меблі із Львівських музеїв у експозиціях Заповідника

В результаті тривалої співпраці з Львівським історичним музеєм (директор Чмелик Р.П.) та Львівським музеєм етнографії та художнього промислу ІН НАН України (Директор Павлюк С.П.) в Збаразькому замку та Вишневецькому палаці Національного заповідника «Замки Тернопілля» експонуються живописні полотна, скульптури та чудові старовинні меблі ХVII-поч. ХХ ст.

Докладніше

Подяка

Колектив Національного заповідника "замки Тернопілля" висловлює щиру подяку художнику і графіку, члену Спілки художників України Купецькому Володимиру Васильовичу та його родині, за передані в жовтні 2013 року в дар живописні полотна батька, члена Національної Спілки художників України Купецького Василя Володимировича.

Докладніше