Співпраця

Міжнародна наукова конференція у Збаразькому замку

У суботу 25 жовтня у Замковому палаці м. Збаража відбудеться міжнародна наукова конференція, присвячена 320-й річниці битви під Годовом.

Докладніше

Міжнародний пам'яткоохоронний семінар у Польщі

Впродовж 1-4 вересня 2014 року відбувся міжнародний семінар «Проблеми управління замково-палацовими комплексами Польщі та України», організований Міжнародним центром охорони культурної спадщини в Жовкві та Національним інститутом культурної спадщини у Варшаві.

Докладніше

Делегація Національного заповідника в місті Глубчіце

У відповідності до Угоди, укладеної у 2012 році між Національним заповідником "Замки Тернопілля" та Урядом міста Глубчіце Опольського воєводства Польщі, на запрошення Бурмістра Глубчіц пана Яна Крувки, 24-25 липня 2014 року відбувся робочий візит представників Національного заповідника "Замки Тернопілля" на чолі з генеральним директором Анатолієм Маціпурою.

Докладніше

Делегація з Польщі

20 липня 2014 року Збаразький замок відвідала делегація з польського міста Глубчіце на чолі із секретарем міського уряду паном Казимиром Наумчиком. Члени делегації ознайомилися з новими експозиціями, ходом реставраційних та відновлювальних робіт в замку.

Докладніше

"Побратими" з Глубчіце в гостях у Збаражі

4-5 травня 2014 року Національний заповідник "Замки Тернопілля" спільно із Збаразькою міською радою провели зустрічі та перемовини з Керівництвом міського уряду та представників громадськості міста Глубчіце опольського воєводства Польщі

Докладніше

Міжнародна нагорода Заповідника

6 грудня 2013 року делегація Національного заповідника "Замки Тернопілля" в складі ученого секретаря Надії Макарчук та наукового співробітника Руслана Підставки були запрошені для отримання нагород конкурсу на кращі інвестиційні проекти Польщі, Білорусі та України. "Кришталеву цеглу" ІІІ ступеня та диплом відповідного зразка отримав інвестиційний проект реставрації віталень Замкового палацу м. Збаража.

Докладніше

"ДІМ-2013 - Кришталева Цегла" (Люблін)

Національний заповідник "Замки Тернопілля" бере участь у відкритому міжнародному конкурсі "ДІМ-2013" на найкращу будівельну та реставраційну інвестицію з обох боків східного кордону ЄС, що проходитиме у м. Люблін (РПольща) 6-7 грудня. В рамках згаданого конкурсу на головний приз "Кришталева Цегла" Заповідником було представлено два інвестиційних проекти по відбудові та реставрації Замкового палацу м. Збаража та призамкових споруд (готель "Гетьман").

Докладніше

Глубчіце - Збараж

25 квітня 2013 року Збаразький замок відвідала делегація міста Глубчіце Опольського воєводства Польщі.

Докладніше

Поглиблюємо міжнародні культурні зв'язки

В 2012 році з ініціативи Національного заповідника "Замки Тернопілля"розпочата співпраця і підписана попередня Угода із Замком Князів Поморських міста Щеціна Західнопоморського воєводства Польщі.В цьому ж році делегація із Щеціна відвідала Україну ,ознайомилася з памятками нашої культурної спадщини,специфікою роботи низки заповідників і музеїв Західної України. 15 квітня 2013 року в залі А. Ягеллонки Замку Князів Поморських відбулися урочистості підписання Договору про співпрацю між цією польською інституцією і низкою українських установ памяткоохоронного та музейного спрямування, серед яких – Національний заповідник "Замки Тернопілля".

Докладніше

Шановні гості у Збаразькому замку

18 грудня у Збаразькому замку з робочим візитом в рамках поглиблення двостороннього співробітництва та обговорення низки питань пов'язаних з реалізацією проектів у сфері економіки, освіти, культури та спорту перебували пан Ярослав Дрозд - генеральний консул Республіки Польща у Львові та пан Войцех Білінські - консул-радник Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

Докладніше

Спадщина Аркадії Оленської-Петришин

В 2006 році, запасники Національного Заповідника "Замки Тернопілля" поповнилися більше ніж 50-ма одиницями живопису і графіки американської художниці, родом з села Розношинці Збаразького району, Аркадії Оленської-Петришин. Картини передав на зберігання чоловік мисткині, професор Володимир Петришин.

Докладніше

Щецінська делегація у Збаражі

Національний заповідник "Замки Тернопілля" впродовж останніх років працює над розширенням міжнародної співпраці. Особливо важливе значення мають такі стосунки з зарубіжними організаціями, котрі вирішують споріднені проблеми, зв'язані з поширенням інформації про пам'ятки культури регіону, реставрацію архітектурних споруд, виставковою та туристичною діяльністтю.

Докладніше

ЗБАРАЗЬКИЙ АРХІВ ХVІІ – ХХ СТОЛІТТЯ ЗНАЙДЕНО У КРАКОВІ

Окремим джерелом вивчення історії міста і краю є записи, що велися ченцями монастирів чи орденів різноманітних релігійних конфесій, які провадили свою місіонерську діяльність на наших теренах. Одним з таких літописних матеріалів є так званий "Archivum conventus Zbaraziensis" (Архів Збаразького конвенту), на існування якого ми натрапили під час опрацювання монографія польського дослідника, ксьондза Йозефа Кахеля "Dzieje Kościoła i klasztoru Ojców Bernardynów w Zbarażu (1628-1946)". Ця праця була захищена у Рим як докторська дисертація і отець Йозеф отримав вчений ступінь доктора богослів'я. В монографії йшлося, що згаданий архів знаходиться в Провінції отців Бернардинів у Кракові (Республіка Польща). На часі постало питання віднайдення та опрацювання "Архіву Збаразького конвенту" та виявлення невідомих сторінок історії міста Збаража.

Докладніше

Наша участь у конференції у Перемишлі

9-10 липня 2012 року Центральним Славістичним Центром (Університет Сент Луїс, Міссурі, США) спільно з Державною вищою східноєвропейською школою в Перемишлі та Ягеллонським університетом у Кракові, з нагоди 50-ї річниці заснування "CENTRAL SLAVIC CONFERENCE", у Перемишлі (Польща) була організована І Міжнародна конференція "Історія, політика і культура у Східній Європі".

Докладніше

Співпраця з Щеціном

В кінці травня 2012 року представники Національного заповідника "Замки Тернопілля" взяли участь у проведенні XVI Днів української культури в польському місті Щецін Західнопоморського воєводства.

Докладніше