Заходи

Ваша Величність Меценат!

Мистецько-творча інтелігенція Тернопільщини започаткувала вперше у нашому краї відзначенні і віншування ділових людей, бізнесменів, підприємців, громадсько-політичних діячів, представників духовенства у публічному проекті – "Ваша Величносте Меценат". 

Ця програма дасть змогу ближче познайомитися і ще раз наголосити на особистостях, яким небайдужа доля Тернопільщини, а зокрема, розвитку і укріплення її мистецтва, культурно-освітнього вдосконалення, спортивних досягнень, збереження історичних цінностей. 

Організатори намагаються довести до громадськості думку про те, що наш край багатий не тільки на таланти, а й на тих людей, які плекають і підтримують їх. 

 

В нашій країні меценатство – одна з давніх традицій, в якій заклечається великий духовний потенціал. Прийняття Київською Руссю християнства дало поштовх розповсюдженню благодійності, адже одна із основних Євангельських заповідей твердить: "… блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть…". Тоді, фундамент національного меценатства заклали великі київські князі Володимир Великий та Ярослав Мудрий. 

Оргкомітет вищезгаданого проекту розробив програму проведення благодійного міроприємства і звернувся з пропозицією співпраці в іміджевій рекламі до нашої установи і особисто до генерального директора Національного заповідника "Замки Тернопілля" Анатолія Вікторовича Маціпури, як партнера даного заходу. 

На нашу організацію надійшов офіційний лист від головного лікаря Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні Г.І. Корицького із зверненням з можливістю долучитися до допомоги дітям, хворим на рак, які перебувають у згаданій лікарні і потребують повного забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення. 

Програма – "Ваша Величносте Меценат" – 2012 року – благодійна і кошти підуть на допомогу онкохворим дітям. 

Для участі у програмі, на запрошення Оргкомітету, були делеговані від Національного заповідника заступник генерального директора Козловський Ігор Орестович, учений секретар Макарчук Надія Йосипівна, які були присутні на урочистій церемонії нагородження. Вона відбулася 30 квітня 2012 року у Тернопільському академічному музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка. Окрім урочистої церемонії нагородження, відбулася концертна програма за участю Народних артистів України – Володимира Шинкарука, Тараса Петриненко, Тетяни Горобець, Геннадія Татарченка; Заслужених артистів України – Астраї, Михайла Грицкана, Ігоря Бердея та інших не менш популярних художніх колективів. Телевізійна трансляція здійснювалася місцевими телеканалами. Вітальне слово було надане заступнику голови – керівнику апарату облдержадміністрації Юрію Желіховському у відкритті церемонії, який звернувся до присутніх і передав вітання від голови Тернопільської ОДА Валентина Хоптяна. Юрій Желіховський зауважив, що на Тернопільщині є багато меценатів, яким небайдужа доля ближніх. За сприяння таких осіб в області відбувається підтримка розвитку соціально-культурних об’єктів, благоустрій територій, а також тих верств населення, які потребують допомоги. Усіх благодійників нагородили почесними дипломами. 

Національний заповідник "Замки Тернопілля" нагородили почесною Відзнакою мецената І публічної благодійної програми – "Ваша Величносте Меценат!", за перераховані у благодійний фонд кошти у сумі 3 000 гривень. 

Ведучий благодійної акції Володимир Шинкарук оголосив, що тернопільські меценати зібрали для онкохворим дітей 30 000 гривень. Кошти перерахують на Тернопільську обласну дитячу клінічну лікарню. Організатор акції Сергій Бачинський прокоментував, що ці кошти будуть використані лише на медикаменти. Це зовсім невеликі гроші, це зовсім невеликі суми, але хоча б одній дитині чи двом допомогти – це вже все-таки справа благородна. По закінченні концертної програми Народний артист України Тарас Петриненко заспівав пісню "Україно, Україно…", що схвилювала усіх присутніх на заході і на останок звернувся до всіх небайдужих людей нашого краю із закликом: "Не будемо байдужі до долі наших дітей, даруймо дітям надію на життя". 

Меценатство це все-таки хороша справа і Україна потребує людей, які готові вкладати кошти у добрі справи. 

Організатори програми Всеукраїнських фестивалів популярної музики "Зустрічі друзів" наголосили, що таке дійство у Тернополі відбулося вперше, і обіцяли, що не востаннє. Ми хочемо, щоб наш захід ще раз назвав тих, хто достойний на похвалу і шану. 

Надія Макарчук 
Учений секретар 

Share
Повернутися