Покрова у духовній та культурній спадщині України
У рамках вивчення духовної та культурної спадщини України вихованці Збаразької санаторної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ст. відвідали Збаразький замок, де для них екскурсовод Ольга Поліщук благодійно провела інформаційний день на тему: «Релігійне та національне значення свята Покрови Пресвятої Богородиці в житті українського народу».
Це прадавнє свято є найбільш шанованим серед жителів України і має подвійне значення – церковне і історичне. Свято Покрови відзначають щорічно 14 жовтня. Традиції свята слід шукати в стародавній історії, а саме у Візантії. У Х столітті був побудований храм на честь перемоги Константинополя над загарбниками. Перемога має свою передісторію. Місто здригалось під міццю сарацинів і готувалось до загибелі від рук загарбників. У цей час перед поглядом святого Андрія постала Богородиця. Вона розкрила свій покров, і це вселило в серця і душі людей надію на перемогу. Натхнені цим дивом воїни доклали всіх зусиль для перемоги у важких боях.
Друге значення свята – шанування народних героїв (українських козаків). Божа Матір Покрова була їх символом, тому ці два свята святкуються нерозривно в один день. У Запорізькій Січі був побудований Покровський храм. У походах і битвах українських козаків берегли образи Покрови. Українки вважали її своєю заступницею.
На честь Покрови було названо багато храмів на території Україні. У такі свята, іменовані храмовими, було прийнято збиратися в колі сім'ї, а також ходити на церковні служби.
Таким чином, Покрова відзначається у нас не тільки як релігійне, а й як національне свято. Віриться, що настане час і воно обов’язково стане загальнодержавним.