Заходи

Народні ремесла Волинського краю

30 червня 2013 року на території Вишнівецького палацово-паркового комплексу вперше пройшов фестиваль «Народні ремесла Волинського краю». Захід було організовано та проведено працівниками Національного заповідника «Замки Тернопілля». 

Під час урочистої частини від імені організаторів до всіх учасників фестивалю звернулася учений секретар Національного заповідника "Замки Тернопілля" Надія Йосипівна Макарчук, яка наголосила на важливості даної події та висловила сподівання, що фестиваль народних ремесел стане традиційним у Вишнівці.

В межах старого парку сформувалося справжнє містечко майстрів, де було представлено такі ремесла, як ковальство, гончарство, плетіння з рогози, виготовлення ляльки-мотанки, образотворче мистецтво, різьба по дереву, вишивка та ін. Усі учасники фестивалю мали змогу не лише на власні очі побачити процес виробництва, а й спробувати самостійно попрактикуватися на майстер-класах. Варто відзначити, що даний захід викликав зацікавлення серед жителів та гостей Вишнівця, адже не так часто сьогодні можна побачити, як в умілих руках майстра з куска глини виготовляється горщик чи свистунець, з фрагменту металу з’являються підкови та троянди, а пучок простої лози перетворюється на бриль, лапті, чи кухоль. Все те, що ще не так давно масово виготовлялося в кожному поселені сьогодні можна побачити лише на подібних заходах. Не менше зацікавлення, особливо серед дітей, справила й робота художниці, яка малювала портрети усім бажаючим.

Хочеться сподіватися, що даний захід стане традиційним у Вишнівці та дозволить сучасному поколінню в повній мірі пізнати життя та побут наших предків, і, звичайно, сприятиме культурному вихованню молоді. 

Share
Повернутися