Виставки

"З Україною в серці"


У виставковій залі Національного заповідника "Замки Тернопілля" експонується виставка автолітографій Заслуженого художника України Євгена Удіна. 

Постать Євгена Удіна привертає особливу увагу. Він був і залишається Великим Майстром. У його картинах світ постає у всій величі й багатогранній вимірності. 

Мандрувати світами Євгена Удіна - справжнього співця міст - це не тільки проходитися вулицями, милуватися вишуканими архітектурними ансамблями, це передусім насолоджуватися красою досконалих ліній, чудових стриманих тонів, класичних і гармонійних контурів, ретельно виписаних прикмет, де краса зведена у культ. 

Працює в техніці друкованої графіки: станкової, книжкової, газетно-журнальної, плакатної, прикладної, екслібрису.
Автор створив серії графічних робіт: "Архітектурні пам'ятки Львова", "Автографи космонавтів", "Москва! Как много в этом звуке… ", "По Словаччині", "Волга - серце Росії". 

Пан Євген надзвичайно працьовитий, скромний. Всеукраїнська та закордонна слава не запаморочила йому голову, він залишається простим та доступним у спілкуванні й з відомими співбесідниками. 

Художник щедро обдаровує всіх енергією й оптимізмом, жадобою творити, просто любити. 2010 р. - нагороджений дипломом лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. братів Богдана та Левка Лепких за особливий вагомий внесок у розвиток української книжкової графіки, сумлінну працю і високий професіоналізм й активну громадсько-культурну діяльність. 

Картини Євгена Удіна зберігаються у музеях України, Росії, Бельгії, Німеччини, Словаччини, Польщі, Канади і США та в багатьох приватних колекціях. І не випадково. Бо півстоліття художник демонструє мистецтво високої, найвищої проби. Неперевершеною є його графіка. Про роботи Є.Удіна добре слово сказав заслужений діяч мистецтв України Богдан Мельничук: "Його стиль не сплутаєш ні з чиїмось іншим, він, мабуть від Бога, бо позначений печаттю оригінальності найвищої проби". 

Відкрийте для себе той світ, це поетичне наслідування дійсності, й воно зробить вас не просто багатшим і трішки щасливішим, воно подарує відчуття незабутньої краси. 

Share
Повернутися