Виставки

Виставка у Хмельницькому. Аркадія Оленська-Петришин (м. Нью-Йорк). Живопис. Графіка.

13 січня о 16:00 у Хмельницькому обласному художньому музеї відбулось відкриття виставки творів українки з США Аркадії Оленської-Петришин (живопис, графіка). Її роботи надійшли з Національного заповідника «Замки Тернопілля». Діюча експозиція — продовження розпочатого у 1990-х роках знайомства з художньою творчістю митців діаспори — Аккою Переймою, Танею Осадцею, Еммою Андієвською (скульптура, писанка, графіка). 

Мисткиня народилася 19 червня 1934 року на Тернопіллі в селі Розношенцях Збаразького району. Сім’я Оленських, втікаючи від інвазії Західної України більшовиками, виїхала спочатку до Німеччини, а 1949 року емігрувала до Америки й поселилася у Нью-Йорку, де Аркадія 1963-го закінчила коледж зі ступенем магістра з історії мистецтва, будучи одночасно практикуючим художником. Вона брала активну участь в культурному житті української громади Нью-Йорка, в діяльності тамтешнього гуртка молодшого покоління українських письменників і художників, була співзасновником їх Асоціації, працювала художнім редактором журналу «Сучасність». Крім групових, Аркадія мала близько півсотні персональних виставок в музеях і галереях по різних містах Америки, Канади, Бельгії, України і Китаю. 

В експозиції представлено живописні полотна та графічні аркуші (24 роботи), які складають цілісну картину мистецького доробку Оленської-Петришин за 1950–1990-ті рр.

 

Share
Повернутися