Виставки

Виставка IV Всеукраїнської програми Мистецької резиденції ім. Назарія Войтовича - "Нова людська натура"

У Збаразькому замку відбулася презентація та виставка IV Всеукраїнської програми Мистецької резиденції ім. Назарія Войтовича - "Нова людська натура".

Це щорічна Всеукраїнска програма для митців, під час якої створюють проєкти на певну тематику. За 4 роки в резиденції працювали 33 митці, серед них – учасники зі Словаччини, Німеччини та Америки, розповіла кураторка Людмила Ничай.

Заснована Мистецька резиденція ім. Назарія Войтовича у 2017 на честь наймолодшого Героя Небесної сотні, який загинув у лютому 2014 року, тоді йому було 17. Мистецька резиденція - на сьогодні це інституція заснована Збаразькою міською громадою на базі проєкту котрий народився на честь Героя Небесної Сотні та з 2017 року створює можливість для молодих українських митців.

Мисткиня з Києва Альона Кузнєцьова презентувала скульптури з кераміки. Каже, участь у цій програмі бере вдруге. Цьогоріч створила 4 роботи. Одну зі скульптур Альона назвала на честь завідувача Мистецької резиденції Юрія Войтовича.

Ще одна учасниця Мистецької резиденції – художниця Світлана Аграновська , вона намалювала портрети жителів села Травневе. У проєкті говориться про трансформації: злиття з природою, пошук себе у системах, відчуження та глибинні переживання нових станів на фоні глобального цифровізованого світу. Проєкти резиденції тісно пов'язані з локальним компонентом, що вкотре став лабораторією для досліджень.

 

Share
Повернутися