Виставки

Відкриття персональної виставки Євгена Удіна

11 квітня 2024 року у виставковому залі Вишнівецького палацово-паркового комплексу відбулося відкриття персональної виставки робіт заслуженого художника України, лауреата Всеукраїнської премії ім. братів Богдана та Левка Лепких Євгена Удіна.
Євген Удін – український графік, автор понад 120 ілюстрованих циклів до українських та зарубіжних книжок. Учасник художніх виставок в Україні та за кордоном: у Європі, Канаді, США, Японії.
Багатогранний талановитий художник Євген Тимофійович Удін працює в друкованій, станковій, книжковій, газетно-журнальній, плакатній, прикладній графіці та екслібрисі. На колоритних і добрих образах казкових персонажів митця виросло кілька поколінь. Народився у м. Донецьк 11 квітня 1937 р. У м. Чернівці закінчив середню школу.
 Упродовж 1971–1983 рр. — голова бюро творчої групи при обласних художньо-виробничих майстернях (потім — комбінату) Художнього фонду України. Засновник і перший голова Тернопільської обласної організації Спілки художників України (1983–1992).
З 2005 р. — старший викладач кафедри образотворчого мистецтва та методики викладання Кременецької обласної гуманітарно–педагогічної академії ім. Т. Г. Шевченка. З 2007 р. дотепер — доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Інституту мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка. З 1957 р. бере участь в художніх виставках в Україні та за кордоном.
Автор пам’ятних медалей до 450-річчя міста Тернополя, 30- і 40-річчя визволення м. Тернополя, до 200-річчя з дня народження Юліуша Словацького. Твори Євгена Удіна зберігаються в музеях України, Німеччини, Бельгії, Словакії, Польщі, Канади і США, у приватних колекціях.
 
Share
Повернутися