Виставки

Шевченкіана з фондів Заповідника

У фойє Збаразького замку відкрито виставку «Я син твій, Україно», присвячену 200-им роковинам з Дня народження Т.Г. Шевченка у яку ввійшли книги із творами видатного письменника, його портрети із фондів Національного заповідника « Замки Тернопілля». 

Серед збірки книг із творами Тараса Шевченка найстарішим є «Кобзар» у двох частинах виданий у 1893 році. Є видання як українською, так і польською мовами. 

Шевченко був і залишається настільки відомою і популярною постаттю, що у кожній хаті був його « Кобзар» та портрет. Тож у фонди заповідника надходило багато плакеток з фанери та гіпсу із портретом Тараса Григоровича, також вишиваних на полотні слів його відомого твору «Заповіт». Тут можна побачити і декоративну таріль та гіпсову скульптуру погруддя видатного письменника. 

До постаті Шевченка у своїй творчості зверталося багато художників, письменників, скульпторів. На виставці представлені портрети генія України написані художниками В. Купецьким і М. Дирбавкою та картини із серії триптих «Причинна» за мотивами однойменного твору Т.Шевченка художника П. Шпорчука. 

Національний заповідник продовжує збір документальних матеріалів, творів живопису та народної творчості , книг присвячених видатному діячу української культури для подальшого ознайомлення відвідувачів збаразького замку із різними сторонами життя і творчості Тараса Григоровича Шевченка. 

Share
Повернутися