Виставки

"Не бійтеся малювати…" Виставка живопису Тетяни Фокіної

2 квітня 2015 року у Замковому палаці м. Збаража, у залі змінних експозицій відбулося відкриття виставки живопису художниці Тетяни Фокіної. 

Відкривала виставку сама художниця Тетяна Фокіна, котра приїхала до Збаража разом зі своїм чоловіком, який у всьому допомагає творчій дружині. На виставці були присутні збаразькі друзі мисткині, у котрих вона гостювала. Також участь у заході взяли представники місцевої влади, ЗМІ, отець Роман Сливка та усі небайдужі шанувальники прекрасного. 

Фокіна Тетяна Миколаївна - художник, член Корсунь-Шевченківського літературно-мистецького об'єднання «Янталка». Народилася 11 травня 1961 року в місті Біла Церква Київської області. 

Тетяна навчалася в художній студії при Будинку піонерів у м. Біла Церква, яку вів член Спілки художників СРСР Петро Іванович Линник. 

Після школи закінчила плановий економічний факультет Київського інституту народного господарства ім. Д. С. Коротченка. Далі були майже 30 років роботи за фахом. Освіта та професія Тетяни Миколаївни не пов'язані з мистецтвом, тож художньою творчістю займалася у вільний час. 

Нині Тетяна Фокіна остаточно присвячує своє життя головному покликанню - образотворчому мистецтву, живопису. Найбільше натхнення приходить до неї від рідної землі. На сьогоднішній день нею створено біля 200 робіт. Роботи майстрині займають почесне місце в експозиціях Білоцерківського краєзнавчого музею: «Вид на Миколюківську гору» (полотно, олія, 1997р.), «Українська Хата» (полотно, олія, 1997р.), «Бурштинова осінь» (полотно, олія, 2011р.), «Буки літом» (полотно, олія, 2012р.), «Смарагдова стежина» (полотно, олія, 2011р.), «Буяння весни» (полотно, олія, 2013р.). 

Тетяна Миколаївна живе у Білій Церкві, але її творчість нерозривно пов'язана з краєм дитинства - рідним батьківським селом Бровахи. Краєвиди рідної землі оживають під пензлем справжньої майстрині і хвилюють кожного, хто небайдужий до краси. Вона є членом Корсунь-Шевченківського літературно-мистецького об'єднання «Янталка». ЇЇ картина «Шляхами Черкащини» (полотно, олія, 2011р.) знаходиться у фонді художньої галереї Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника. 

Share
Повернутися