Виставки

"Музика кольору"

7 листопада 2013 року у виставковому залі Збаразького замку відкрилась виставка "Музика кольору" - художника Георгія Петровича Косміаді, до якої увійшли 134 експонати - фото, малюнки, експозиційні картини. Виставка, що передана Рівненським обласним краєзнавчим музеєм, експонується в Україні за ініціативою доньки художника.

За сприянням музейних працівників Рівненщини відбулося відкриття виставки і в Збаразькому замку в присутності педагогів і працівників культури та громадськості Збаражчини.

Перед запрошеними та гостями виступили: головний зберігач фондів Наталя Іванівна Скоропляс; автор проекту, старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею Людмила Володимирівна Шлапак; заступник голови Збаразької районної ради Василь Іванович Липка.

Про тісну співпрацю гімназії із донькою Георгія Косміаді п. Надією розповіла Наталя Ростиславівна Тарасевич директор Рівненської гімназії та особистий прес-секретар Надії Косміаді, а також презентувала і подарувала господарям свята книги, буклети присвячені життю і творчості Георгія Косміаді.

Відірваний від рідної землі обставинами складного XX ст. Георгій Косміаді зумів створити багату у візуальному й інтелектуальному плані художню систему, його творча спадщина по праву вписується в контекст історії мистецтва XX століття. Загалом у творчому доробку митця понад п'ять тисяч картин. Однією з унікальних рис творчих доробків художника є техніка їх написання - „темпера”. Її особливість в тому, що фарби розмішуються на емульсії яєчного жовтка.

На виставці представлено близько 40-ка творів митця виконаних, в оригінальній техніці темперного живопису, колористичної монотипії (відбитки фарби на склі), понад 50 творів його учнів, а також фотокопії листів та архівних документів. Серед робіт пейзажі, натюрморти, зображення жіночих силуетів - усі роботи художника передають його настрій.

Виставка цих чудових робіт буде експонуватися до 27 грудня 2013 року, тому тисячі жителів і гостей Збаразького краю матимуть змогу нею помилуватися. 

 

Share
Повернутися