Виставки

"Квітуй рушниками, незалежна Україно!"

З нагоди 23-ї річниці незалежності України в Збаразькому замку відкрито виставку «Квітуй рушниками, незалежна Україно!» з фондової колекції «Вишиваний рушник» Національного заповідника «Замки Тернопілля». 

Попри те, що є постійно діюча експозиція українського рушника, вишивки та українського строю, ми вирішили по-новому показати багатство вишивки в рушнику. Адже колекція рушників Поділля, Волині та Галичини в заповіднику нараховує більше 800 одиниць, періодизація яких охоплює понад століття. Вони дуже різні і неповторні. Квітує різнокольоровими букетами та різнотрав’ям в техніці «гладь» волинський рушник. Вишиваними квітковими орнаментами та сюжетами до українських народних пісень в техніці «хрестик» милують око подільські рушники. Глибока символіка українського патріотизму проступає в галицьких рушниках 20-30 років ХХ століття. Багаті графічні та квіткові орнаменти оздоблюють рушники другої половини ХХ століття. 

Запрошуємо до Збаразького замку гостей та туристів. Ви отримаєте неповторні враження від споглядання прекрасної культурної спадщини нашого краю. 

Share
Повернутися