Виставки

"Дорогоцінності"

15 червня 2018 року у Замковому палаці міста Збаража відбулося відкриття виставки концептуального мистецтва "Дорогоцінності". 

Групова виставка сучасного мистецтва резидентів Літньої програми на честь Назарія Войтовича. 

Куратор – Людмила Ничай. Автори: Альона Кузнєцова, Анастасія Костенко, Каріна Василенко, Лариса Федоренко, Павло та Юлія Шпильові, Валерія Тарасенко і Станіслав Толкачов, Олександра Павловська, Сергій Ковальов. 

Нашарування культур та зсувів в уявленнях про світ формує глибокі рельєфи заселених ландшафтів усієї планети. Ми фокусуємось на малому пік селі Земної поверхні – село Травневе, аби зрозуміти механіку їх творення у лабораторних умовах. 

Ми несемо власні ціннісні картини та слідуємо своїм сформованим звичним та комфортним моделям поведінки та формування словоформ, тобто суб’єктивним стереотипам. Виходячи із власних зон комфорту ми потрапляємо у середовище нове і стаємо обережні та очікуємо спротиву, готуємось до найгіршого або очікуємо найкращого. 

Переступаючи власну межу, ми заходимо з дозволом чи без у чужу, що також провокує первинний спротив. 

Пильно придивлятись та слухати свій внутрішній голос ми вчимось лише поряд з людиною, що голосно щось виголошує, подекуди ця людина – ми самі. Ми знаходимо близькі чи далекі нашому космосу вібрації, а деколи навіть відчуваємо ультразвуки, разом з іншими вчимося розуміти більше ніж розуміли до того. З будь-якої подорожі ми повертаємося новими людьми, залишаючи власні сліди по дорозі. 

Найціннішим є контакти між людьми, між людьми та природою, між природними системами, що дають нам поняття про те, як влаштований той світ, що є нашою домівкою і ми за неї відповідальні. 

Share
Повернутися