Виставки

Чарівний світ мистецтва

У виставкому залі Замкового палацу відкрита збірна виставка картин викладачів Інституту мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Євгена Удіна, Михайла Цибулька, Володимира Мельника, Михайла Нетриб’яка, Павла Федака та Михайла Кузіва.

Удін Євген Тимофійович (11 квітня 1937 р., м. Донецьк) – графік, член Національної Спілки художників України, заслужений художник України. Картини Є.Удіна виставляли в найпрестижніших галереях України, Європи, світу. Його твори зберігають у музеях України, Росії, Бельгії, Німеччини, Словаччини, Польщі, Канади, США та в багатьох приватних колекціях. І не випадково. Бо півстоліття художник демонструє мистецтво високої, найвищої проби. Неперевершеною є його графіка. Про роботи Є. Удіна добре слово сказав заслужений діяч мистецтв України Богдан Мельничук: “Його стиль не сплутаєш ні з чиїмось іншим, він, мабуть від Бога, бо позначений печаттю оригінальності найвищої проби”. І це відчувають найвибагливіші поціновувачі картин Євгена Тимофійовича. Це стосується пейзажів нашого краю, Карпат, Буковини, міських пейзажів Тернополя, Кременця, Львова та інших творів митця – справжніх шедеврів мистецтва.

Мельник Володимир Михайлович живе і творчо працює в Тернополі. Народився в с. Синякове на Тернопільщині у 1938 р. Скульптор, член Національної Спілки художників України, заслужений художник України. У 1965-1970 рр. навчався у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Володимир Михайлович — учасник обласних і всеукраїнських художніх виставок. Багато творів знаходяться в музеях Тернопільщини. Як творчий скульптор, Мельник В.М. виконав понад 30 творів станкової скульптури. Серед творів монументальної скульптури — погруддя Нестора Морозенка, Максима Кривоноса (Замковий палац м. Збаража), пам’ятник командиру УПА – Північ Климу Савуру (Дмитру Клячківському) (м. Збараж), "Борцям за волю України" (м. Збараж, центральний цвинтар), пам’ятники галичанам, що загинули на війні (1941-1945 рр.), та ін. Один із кращих творів – пам’ятник академіку Володимиру Гнатюку, встановлений на майдані перед Тернопільським Національним педагогічним університетом, який носить його ім’я.

Нетриб'як Михайло Миколайович (25 лютого 1947, с. Трибухівці Бучацького району Тернопільської області) — заслужений архітектор України, член Національної Спілки архітекторів України. З 2008 року — головний архітектор проекту АПМ архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Тернопільської облдержадміністрації.

Національний заповідник «Замки Тернопілля» заключив угоду з Інститутом мистецтв Тернопільського національного університету ім. В. Гнатюка про співпрацю. Згідно співпраці планується виставка студентських робіт кафедри живопису ТНПУ.

Share
Повернутися