Проекти

Збаразький замок братиме участь у новому міжнародному проекті

Упродовж кількох років, починаючи з 2007, в країнах Європейського Союзу діє Програма «Культура», метою якої є зміцнення співпраці між народами Європи, розвиток творчих контактів серед творців різноманітних напрямків мистецтва, творчих інституцій, закладів, які займаються охороною об’єктів культурної спадщини. 

У Програмі брали участь сотні професійних і аматорських творчих колективів, а з погляду на те, що її бюджет становить астрономічну суму – 400 млн. євро (4 млрд.гривень), вдалося реалізувати десятки проектів, серед яких фестивалі культури, літературні зустрічі, музичні вечори, організація співпраці організацій, які займаються розвитком культурної політики в Європі, та інших. 

На жаль, згідно з положенням Програми, участь у проектах можуть брати лише представники країн-членів Євросоюзу або тих, які мають підписані договори про асоціацію. Україна в їх число не входить. Але з огляду на те, що в 2012 році між Національним заповідником “Замки Тернопілля ” і Замком князів Поморських, що знаходиться в польському місті Щецін, був підписаний договір про довготривалу співпрацю, стало можливим включитися в Програму і представникам України. 

Нам запропонували участь у дуже цікавому проекті, суть якого полягатиме у наступному: у проекті беруть участь чотири партнери з Німеччини (замок Требніц), Франції (замок в м. Нант), України (замок в м. Збаражі) і Польші (замок в м. Щеціні). Об’єктом кожного з партнерів є будівля, котра займає важливе місце в ролі історії і культури – Замок. Замок –- об’єкт історичних і культурних цінностей, служитиме як джерело натхнення творчої діяльності для учасників проекту: “Замкове натхнення – вибух мистецтва”. До реалізації проекту будуть залучені професійні митці, завданням котрих буде нагляд за реалізацією різних частин проекту; аматори-митці; група фахівців іншого профілю. 

Звичайно, що від пропозиції до участі в проекті буде багато перепон, потрібно буде затратити значні зусилля з метою добитися успіху. Адже таким чином наші памятки – замки будуть презентовані в Європі, про них дізнаються тисячі людей. А це чи не найкращий спосіб репрезентувати нашу державу в Європі. 

Share
Повернутися