Проекти

"Дні українського кіно" у Вишневці

З 28 по 30 вересня вперше у Тернополі, Кременці і Вишневці відбувся кінофестиваль «Дні українського кіно». Це спільний проект міжнародного кінофестивалю «Молодість» та благодійного фонду «Галичина-Волинь» Володимира Клименка. Метою проведення кінофестивалю є бажання організаторів популяризувати українське кіно. 

Відкриття фестивалю відбулось у Тернополі 28 вересня стрічкою Михайла Іллєнка «Той Хто Пройшов Крізь Вогонь». 
Наступного дня кінофестиваль переїхав до м. Кременець. Там показали стрічку для дітей «Прикольна казка» Романа Шильмана, короткометражку «Офсайд» Наталії Пятигіної, прем’єру українського фільму «Звичайна справа» режисера Валентина Васяновича. Та найкращим подарунком для кременчан став документальний фільм «Кременець – джерело таємної сили!», який був знятий саме за ініціативи фонду «Галичина-Волинь». 


Урочисто завершились «Дні українського кіно» у величному Вишневецькому палаці, який сьогодні входить до складу Національного заповідника «Замки Тернопілля». Тут глядачам було продемонстровано класику українського кіно – фільм «Земля» Олександра Довженка. 

Фільм «Земля» є одним з найвідоміших радянських фільмів. Характерною рисою цієї роботи є усвідомлення України як земного раю. Цей гімн праці на землі, хліборобству та людині, яка працює на землі, є частиною космічного ритму буття. Довженко першим у світовому кіно виразив світогляд, якісно відмінний від досі зображуваного. Це світогляд нації хліборобської, в якої спокійна гідність зумовлена її способом життя. Середовище і люди — єдине і нероздільне, а їхній спосіб життя є споконвічним, світогляд непохитним. Символіка Довженка була тісно пов’язана зі світоглядом українського народу, з образністю народної поезії. 

Насправді фільм висвітлює багато парадоксів життя людини у суспільстві. Дає можливість глядачеві самому обрати власну ідеологію, оцінити вчинки героїв, ототожнити себе із кимось із них. А це, беззаперечно, варте світового визнання. 


Увазі глядача була представлена реставрована копія, дуже гарної якості. Супроводжував стрічку виступ оркестру, який виконував музику, що була спеціально написана до даного фільму. 

Ведучими святкового вечора стали відомі особистості - українська актриса і телеведуча, Народна артистка України, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка - Ольга Сумська та її чоловік Віталій Борисюк. На початку вечора подружжя виконало ряд українських пісень, які глядачі зустріли гучними оплесками. А вже згодом після коротких виступів розпочався показ самого фільму. 

Під час показу фільму в залі знаходилися й інші почесні гості. Зокрема, засновник Фонду «Галичина-Волинь» Володимир Клименко, голова української кінофундації, генеральний директор Міжнародного Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі та головний герой фільму "Той, хто пройшов крізь вогонь" Дмитро Лінартович. На вході до палацу гостей частували справжніми українськими варениками та веселими піснями. 


Крім цього, після показу фільму для всіх гостей було влаштовано фуршет. В цілому можна відмітити, що захід відбувся на досить високому організаційному рівні та був дуже гарно підкреслений красою навколишньої природи та величчю Вишневецького палацу, який просто створений для подібного роду міроприємств. 

екскурсовод Національного заповідника «Замки Тернопілля» 
Вишневецький відділ, Інна Ліщук 

Share
Повернутися