Наукові конференції

Відбулася конференція присвячена Вишневецьким

16 – 17 вересня у Вишнівці та Збаражі  відбулася міжнародна наукова конференція «Князі Вишневецькі та їх місце в історії України».  17 вересня учасники конференції відвідали палац, збудований останнім представником княжого роду у Вишнівці. Тут вони мали змогу побачити сучасний стан Вишнівецького палацово – паркового комплексу та послухати розповіді про його багату  історію. Адже всі учасники цієї конференції з України та Польщі присвятили велику кількість своїх наукових праць саме представникам цієї династії, і лише тепер змогли побачити предмет їх досліджень – родовий маєток князів Вишневецьких. В цьому контексті потрібно відмітити вагомий вклад в дослідження історії та генеології князів Вишневецьких історика з Польщі професора університету ім. Адама Міцкевича Ілони Чаманської, яка є автором книги «Вишневецькі. Монографія роду».

 

В рамках програми даної конференції в приміщенні Вишнівецького палацу відбулося відкриття виставки Заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України уродженця м. Судова Вишня, що на Львівщині  Любомира Яремчука,  твори якого є широко відомими як в Україні, так і за її межами. З нагоди відкриття виставки автора привітав і його колега – Герой України Борис Возницький та багато інших учасників конференції, що відмітили високу художню цінність робіт Любомира Яремчука. Загалом же і працівники заповідника, і автор висловили надію на подальшу плідну співпрацю.

Після екскурсії та огляду скульптур Любомира Яремчука учасники конференції відвідали музей Словацького у старовинному Кременці та Почаївську Лавру. Ця подорож була особливо цікавою для гостей зі східної України та Польщі, які побували тут вперше.  Результатом роботи конференції стала збірка матеріалів, куди увійшла найновіша інформація, що стосується роду князів Вишневецьких та їх родового маєтку в містечку Вишнівець.

Share
Повернутися