Наукові конференції

У Вишнівці відбулася наукова конференція присвячена темі давніх міст нашого краю.

18 вересня у Вишнівецькому відділі Національного заповідника «Замки Тернопілля» відбулася науково – практична конференція «Вишнівець в контексті формування мережі міст південно-західної Волині XIV – XVIII ст.» Головною метою проведення даного заходу став аналіз урбанізаційних процесів на українських землях у складі Литовської держави та Речі Посполитої а також дослідження ролі представників державної еліти у формуванні і розвитку мережі міст та факторів, що впливали на ці процеси. Крім цього історики, науковці, краєзнавці, що взяли участь у конференції приділили увагу діяльності свої попередників - відомих дослідників Волинського краю. 

Під час роботи конференції було звернуто особливу увагу на важливі моменти в історії виникнення та розвитку багатьох давніх міст та містечок таких історико-географічних областей, як Волинь, Галичина та Поділля. Проходили жваві дискусії, щодо топоніміки та локалізації літописних міст, які відіграли важливу роль в нашій історії та в силу різних причин припинили своє існування. Учасники заходу акцентували увагу на дослідженні таких поселень, як Колодно, Збараж, Ожигівці, Тайкури, Вищнівець та ін. Було наголошено на важливості дослідження ролі української еліти у розвитку міст, зокрема княжих родів Збаразьких, Острозьких та Вишневецьких. 

Не менш цікавою стала й концепція розвитку ринкових площ давніх міст та містечок Тернопільської області запропонована працівниками архітектурної майстерні Юрія Вербовецького. Автори статей наголосили на важливості цього містобудівного елементу в плануванні центральної частини старовинних міст та представили свої розробки щодо їх відновлення та пристосування до сучасних умов використання. Адже відновлена ринкова площа, що завжди займала центральну частину міста, сьогодні може стати серйозним фактором в плані підвищення туристичної привабливості міста. 

В резолюції конференції зазначили важливість проведення подібних заходів та можливість залучення в тому числі й громадськості для обговорення важливих питань розвитку старовинних міст з точки зору їх туристичної привабливості, що, безумовно, сприятиме і економічному розвитку. 

Share
Повернутися