Наукові конференції

"Скалат: історія і сьогодення"

18 жовтня 2013 року у конференц-залі, який знаходиться у відреставрованій вежі Скалатського замку відбулася наукова конференція «Скалат: історія і сьогодення», присвячена 500-річчю першої писемної згадки про місто. 

Організаторами конференції, крім Національного заповідника «Замки Тернопілля», було Управління з питань туризму та курортів Тернопільської ОДА. 

В роботі конференції взяли участь фахівці Тернопільської комунальної інспекції охорони пам’яток історії та культури, ДПОАСУ «Подільська археологія», працівники музеїв Тернопільщини, історики з Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Львівської політехніки, Тернопільського національного педагогічного університету, місцеві краєзнавці. 

На конференції піднімалися проблеми подальшого дослідження історії Скалата, охорони і пристосування замку та інших пам’яток міста, організації туристичної діяльності. 

Відкриті деякі невідомі раніше факти Скалатчини у доповіддях Людмили Строцень – заступника директора Тернопільської обласної комунальної інспекції охорони пам’яток історії та культури «Дослідження історичної частини міста Скалат», Андрія Руккаса – кандидата історичних наук, доцента кафедри історії слов’ян історичного факультету Київського національного університету ім.. Т. Шевченка «Скалат 17 вересня 1939 року», Ольги Василишин – директор обласного комунального меморіального музею-садиби Леся Курбаса в с. Старий Скалат «Лесь Курбас. Погляд з минулого в майбутнє» та інших доповідачів. 

Доповіді, виголошені на конференції будуть опубліковані в чергових «Наукових записках» Національного заповідника «Замки Тернопілля». 

 

Share
Повернутися