Наукові конференції

«Ревіталізація спільної українсько-польської історичної та культурної спадщини: проблеми дослідження та міжнародний досвід»

26 жовтня 2018 р. Національний заповідник «Замки Тернопілля» з Польським Товариством Мєшканьовим у Любліні і Польською Академія Наук в м. Києві в Збаразькому замковому палаці провели ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію на тему: «Ревіталізація спільної українсько-польської історичної та культурної спадщини: проблеми дослідження та міжнародний досвід». 

Участь у конференції взяли провідні науковці музейних та архітектурних установ, наукові співробітники Заповідника. Зокрема з вітальним словом виступили: Беспоповцева Світлана Теодозівна - Заступник голови Тернопільської ОДА та Заліщук Олег Юрійович – заслужений архітектор України, лауреат державної премії України в галузі архітектури, головний архітектор Національного заповідника «Замки Тернопілля». 

Наприкінці конференції відбулася презентація реставрованої хромолітографії, на якій зображено сюжет перезахоронення святого Миколая, студентом IV курсу Дранчаком Іваном, який навчається в Українській Академії друкарства на кафедрі книжкової та станкової графіки. І саме на практичних заняттях з реставрації документів та творів мистецтва на папері під керівництвом старшого викладача УАД Дзендзелюк Лесі Степанівни, була відреставрована хромолітографія (олеодрук) кінця XIX століття. Оновлена робота була передана науковим співробітником у фонди Національного заповідника «Замки Тернопілля». 

Матеріали конференції будуть опубліковані у «Наукових записках «Національного заповідника «Замки Тернопілля» за 2018 рік. 

 

Заліщук Олег Юрійович – головний архітектор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Собчук Генрік – директор Представництва Польської Академії Наук у Києві, професор. 

 

Share
Повернутися