Наукові конференції

Міжнародна наукова конференція «Замки Західної України…»

Щорічно у древньому Збаразькому замку в переддень свята Юрія Побідоносця (6 травня) проходить традиційне відкриття туристичного сезону «Мандруємо замками Тернопілля» та святкування Дня міста Збаража, патроном і покровителем, якого є Юрій Змієборець. Саме цей святий і прикрашає герб міста Збаража, наданий йому австрійським цісарем Францом ІІ у 1797 р. 

В рамках урочистостей, приурочених до відкриття туристичного сезону та Дня міста Національним заповідником «Замки Тернопілля» традиційно проводяться різноманітні наукові конференції за історичною, туристичною, краєзнавчою тематикою. Цьогоріч з ініціативи дирекції заповідника нами була започаткована І-а Міжнародна науково-практична конференція «ЗАМКИ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНОГО ТА ВНУТРІШНЬОГО ТУРИЗМУ РЕГІОНУ», що відбулася у Замковому палаці м. Збаража 30 квітня 2015 року. Такий тип конференцій об’єднує, практично, всі напрямки і аспекти дослідження цього типу оборонно-фортифікаційних споруд, починаючи від архітектури і реставрації об’єктів історико-культурної спадщини і закінчуючи проблемами їх пристосування до туристичної діяльності та збереження для нащадків. 

Проведення цієї конференції спільно з Навчально-науковим інститутом міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина Тернопільського національного економічного університету було обумовлено тим фактором, що цей навчальний і науковий заклад є провідним суб’єктом вивчення та популяризації різних видів туризму (в т.ч. і замкового) не тільки в Україні, а й, що зараз дуже актуально, і за кордоном. Вихід на міжнародний рівень замкового туризму нашого регіону та його інфраструктури, наближення якості обслуговування до європейських стандартів, залучення іноземних інвестицій в процес реставрації та пристосування замків є пріоритетним і стратегічним напрямком діяльності як туризму області, так і НЗ «Замки Тернопілля». 

З вітальними словами до учасників виступили міський голова Збаража Роман Полікровський, начальник управління розвитку туристичної інфраструктури Департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Назар Яворський, заступник голови Збаразької РДА з гуманітарних питань Наталя Заведенко, вчений секретар НЗ «Замки Тернопілля» Надія Макарчук, директор Навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина ТНЕУ Ігор Таранов. 

Закордонний досвід використання замків в туризмі був висвітлений в доповідях доктора історії, завідувача кафедри міжнародних відносин, Вармінсько-Мазурський університет в Ольштині (Польща) професора Генриха Стронського та студента ТНЕУ з Республіки Гана Авуаха Кусі Блессінга. Змістовні і актуальні доповіді були оприлюднені провідними науковцями університету проф. Людмилою Алексеєнко, проф. Іриною Іващук, проф. Оленою Сохацькою, проф. Віталіною Куриляк, доц. Володимиром Мазуром, доц. Віталієм Охотою, доц. Богданом Камінським. Науковці заповідника Наталя Ганусевич, Марія Вельгій та автор цих рядків в своїх виступах основну увагу приділили замкам у Микулинцях, Ниркові та Язловці. 

Результатом роботи конференції стане видання першого випуску Збірника наукових праць "Замки Західної України в системі міжнародного та внутрішнього туризму регіону", а проведення таких конференцій стане в заповіднику традиційним. 

Share
Повернутися