Наукові конференції

Конференція у Вишневецькому палаці

21 жовтня 2011 року під егідою Національного заповідника «Замки Тернопілля» у Вишневецькому палаці відбулась наукова конференція на тему «Історія Волині в пам'ятках та музейній практиці». Учасники конференції  поділились своїми дослідженнями в таких напрямках як пам'яткоохоронна та музейна діяльність на Волині, сакральна спадщина краю, пам'ятки історії та культури на теренах Волині, розглянули актуальні питання історії Волині та її культурної спадщини.

      На запрошення взяти участь у науковій конференції відгукнулись науковці з Хмельницького, Володимир-Волинського, Бродів, Тернополя, Кременця та інших міст нашого регіону. Учасників конференції привітали Минзар Є. М. (заступник селищного голови смт. Вишнівця), Качан Є. П. (директор Вишнівецького будинку культури), Лотоцька Г. А. (завідувач Вишнівецькою бібліотекою). Конференція була насичена цікавими виступами гостей, що стосувались історії та культури Волині. Із доповіддю виступив доктор історичних наук, професор, академік Міжнародної академії інформатизації, дійсний член Центру дослідження історії Поділля, завідувач кафедри міжнародної інформації Хмельницького національного університету Григоренко О. П. Олександр Петрович проаналізував діяльність представників «української школи», зокрема Ю. Крашевського та Л. Совінського, творчість яких мала помітний вплив у справі поліпшення україно-польських стосунків. Вчений секретар Національного заповідника «Замки Тернопілля» Макарчук Н. Й. у своїй доповіді висвітлила міжнародну діяльність заповідника та її напрями. Директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Костюк С. В. розповів про ікони Збаражчини, що зберігаються у фондах музею. Своїми міркуваннями щодо нацистської політики у сфері освіти на Волині у 1941 – 1944 роках поділився кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних дисциплін Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту ім.. Т. Шевченка Мазурок В. П. Його колега Соловей О. Г. свою статтю присвятив міграції населення на територію Східної і Західної Волині в складний період бездержавності 1921 – 1939 рр., під час поділу її радянсько-польським кордоном. Своїми дослідженнями, що стосувались історії, культури та мистецтва  Вишнівця поділились заступник директора по навчально-виховній роботі ПТУ – 5 смт. Вишнівця Сидор Е. М. та наукові співробітники Національного заповідника «Замки Тернопілля» Підставка Р. В., Ганусевич Н. З., Шиян Л. М., Кибалюк М. В., Брега В. В.

   Приємною подією для учасників та усіх гостей конференції стало відкриття живописної виставки «Мистецтво нашого краю», де були представлені  роботи Павла Баса, Ігора Зіліневича, Романа Навроцького, Олега Скаржевського. Вражали красою, манерою виконання,  грою світло-тіні  реалістичні пейзажі Вишнівця та його околиць. Привертали увагу  глибиною змісту полотна,  написані в напрямі сюрреалізму. Крім живописних полотен, на виставці були представлені фотографії ковальських виробів Андрія Бурковського, випускника Львівської академії мистецтв, співробітника Вишнівецького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля». Провідною ниткою мистецької виставки є глибокий патріотизм, краса і чарівність природи, любов до рідного краю.

   Конференція у Вишневці стала важливою культурною подією не лише для містечка, а й для усієї Волині. Сподіваюсь, що проведення таких конференцій стане доброю традицією, яка буде підтримуватись у стінах Вишневецького палацу.

Підготувала: Молодший науковий співробітник
Вишнівецького відділу НЗ «ЗТ»
Валентина Брега

Share
Повернутися