Наукові конференції

Hауково-практична конференція на тему: «Замки Теребовлянщини: історія та перспективи відродження»

24 травня 2017 року в приміщенні актового залу музею-садиби Патріарха Йосифа Сліпого с. Заздрість Теребовлянського району відбулась науково-практична конференція на тему: «Замки Теребовлянщини: історія та перспективи відродження». 

На науковий форум були запрошені - сільський голова Петро Осіпчук, священнослужителі Микулинецьких парафій, методист районного метод. кабінету Надія Недокус, вчителі історії шкіл Теребовлянського району, працівники Микулинецького центру дітей та юнацтва, учні Заздрістської школи. 

Розпочалося дійство спільною молитвою в каплиці музею разом із священиком о. Андрієм Козак, священнослужителем Заздрістської УГКЦ. 

Учасникам конференції цікаву екскурсію в музеї-садибі провела Марія Козак, завідувач виставки музею-садиби Патріарха Йосифа Сліпого. Вона розказала про дитинство Йосифа, який народився 17 лютого 1892 року в селі Заздрість, Теребовельського повіту в багатодітній родині. Батько — Іван Коберницький-Сліпий, мати — Анастасія Дичковська. Дід мав сільське прізвисько «Сліпий» від нього і пішло прізвище Патріарха. 

Уже протягом 14 років з Заздрості до Зарваниці пролягає Хресна Дорога «Слідами Патріярха Йосифа», якою прочани проходять той же шлях до Зарваниці, яким мама Патріярха несла на плечах. Кількість прочан, бажаючих пройти цим шляхом збільшується з кожним роком. 

Діти із Заздрістської школи порадували учасників конференції цікавою літературно-музичною композицією про життя малого Йосифа, прозвучали вірші і пісні присвячені Патріарху, а також про Україну і мальовниче село Заздрість. 

Пройшла презентація видання «Микулинецька римо-католицька парафія Пресвятої Трійці в контексті дослідження історії містечка», автор Ольга Сивак-Найчук. 

Share
Повернутися