Співпраця

Теребовля - Kłodzko

Для налагодження дружніх зв’язків між містами українським – Теребовля і польським – Клодзько відбувся робочий візит делегації теребовлянців до м. Клодзька. До складу делегації ввійшли міський голова Теребовлі Поперечний С.І., начальник Теребовлянського відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля» Яременюк С.Д., член Спілки художників України, викладач теребовлянського вищого училища культури Шевчук М.С., скульптор, заступник голови Обласної спілки художників Вільгушинський Р.К. 

В ході візиту відбулася зустріч теребовлянців з бургомістром м. Клодзька п. Пшитма Б., в результаті якої було започатковано співпрацю та обмін досвідом в сфері освіти, культури, туризму. Крім цього члени делегації взяли участь в ІІІ Благодійному балі лідерів землі Клодзької, відвідали місцевий краєзнавчий музей і ознайомились з роботою заповідника «Клодзький замок». 

Початком дружніх взаємин послугувала ідея відновлення в Теребовлі пам’ятника спільній героїні українського і польського народів – Софії Хшановській. Громада м. Клодзько виявила зацікавленість і зголосилася надати фінансову підтримку цьому проекту. Восени 2011 р. було виготовлено робочий макет майбутнього пам’ятника, що був представлений до обговорення на Обласній художній раді і отримав схвальні відгуки. Пам’ятник виготовлять з сірого теребовлянського пісковика. Він повторюватиме пам’ятник С. Хшановської місцевого скульптора Я.Бохенека, що на початку ХХ ст. стояв за замком, і матиме вигляд жінки, що в одній руці тримає кинджал, а іншою вказує на місто. Встановлять його на Замковій горі за північною стіною замку. 

На відкриття пам’ятника, що готується до святкування Дня міста, очікується прибуття делегації з м.Клодзька на чолі з бургомістром п. Пшитма Б. Відновлення пам’ятника С.Хшановській слугуватиме чудовим початком плідної співпраці між містами. В подальших планах обох сторін є організація спільних пленерів, проектів в сфері археології, музейної справи та ін. 

Share
Повернутися