Співпраця

Про створення координаційної ради з питань розвитку туризму та популяризації нематеріальної культурної спадщини України

В п’ятницю 9 квітня в стінах Дубенського замку відбулася зустріч працівників Державного історико-культурного заповідника м. Дубна,  Національного заповідника «Замки Тернопілля» та Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

На зустрічі було детально обговорено сучасні виклики та перспективи туристичної галузі регіону, проаналізовано можливості створення додаткових туристичних атракцій, особливості організації екскурсій в умовах пандемії та ін. З-поміж іншого, було звернуто увагу на важливу роль національних і державних заповідників в плані популяризації нематеріальної складової нашої культурної спадщини. Адже кожна з представлених на зустрічі установ має в своїй структурі відділ, який постійно займається дослідженням минулого нашого краю. І якщо самі дослідження відбуваються на досить високому рівні, то їх результати є практично недоступними для широкого кола суспільства, яке з кожним роком все більше формує запит на якісний історичний контент. До того ж власниками замків, що сьогодні входять до вище перерахованих заповідників колись були відомі княжі династії – Острозьких, Збаразьких, Вишневецьких та ін., що безпосередньо формували історію не лише України, а й декількох тепер незалежних європейських держав.

Сьогодні, напевно, саме таким установам мала б бути відведена одна з ключових ролей в плані формування національно-свідомого суспільства через популяризацію історії. Тим більше в реаліях зовнішніх загроз цей процес є особливо актуальним. Очевидно, що тут має бути й ініціатива самих структур, яка може стати однією з багатьох ланок сучасної боротьби за незалежність, що відбувається не лише на фронті.

За результатами зустрічі було прийнято рішення створити постійно діючу координаційну раду з питань розвитку туризму та популяризації нематеріальної культурної спадщини України. На даному етапі до цієї ради увійдуть по одному представнику з кожного заповідника. Надіємося, що до цієї роботи у майбутньому долучаться і інші державні заклади, які займаються дослідженням історії, а також структури, що займаються організацією туристичного обслуговування, або забезпечують необхідну інфраструктуру. В майбутньому координаційна рада збиратиметься для обговорення різноманітних проблем в сфері туристичного обслуговування населення та напрацювання нових цікавих пропозицій для покращення функціонування, як внутрішнього так і міждержавного туризму.

Крім цього, було прийнято рішення з нагоди 30-річчя незалежності України розпочати роботу над першим спільним проектом - розробкою одноденного туристичного маршруту чотирма пам'ятками – Збаразьким замком, Вишневецьким палацово-парковим комплексом, залишками Кременецького замку та Дубенським замком. Родзинкою подорожі стане участь кращих дослідників усіх установ в якості екскурсоводів. Іншими словами професійні дослідники, які безпосередньо по крихтах збирають «пазли» історії на один день стануть екскурсоводами і спробують дати відповіді на усі питання допитливого туриста. Вже незабаром ми оголосимо розіграш квитків на цей тур. Гадаємо, що і ціна і якість подорожі стануть приємним сюрпризом навіть для найвибагливішого туриста. До того ж має бути чітке розуміння того, що куплений квиток це внесок кожного в збереження культурної спадщини України.

Для інформування потенційних туристів з цікавими пропозиціями, які діятимуть замках – учасниках проекту та налагодження зворотної комунікації було прийнято рішення створити групу та сторінку у соціальній мережі фейсбук «Єдиний туристичний центр. Замки без кордонів», де постійно буде оновлюватися інформація з цікавими туристичними пропозиціями в локаціях – учасниках проекту. Крім цього, уся інформація буде доступна на офіційних сайтах організацій-учасниць та у соціальних мережах.

Тож, якщо Вам не байдуже минуле нашої держави, якщо Ви любите мандрувати, запрошуємо Вас просто зараз вступити до нашої групи та підписатися на сторінку. Обіцяємо нові і цікаві пропозиції та постараємося не розчарувати навіть самого вибагливого туриста.

 

Share
Повернутися