Наша участь у конференції у Перемишлі
9-10 липня 2012 року Центральним Славістичним Центром (Університет Сент Луїс, Міссурі, США) спільно з Державною вищою східноєвропейською школою в Перемишлі та Ягеллонським університетом у Кракові, з нагоди 50-ї річниці заснування "CENTRAL SLAVIC CONFERENCE", у Перемишлі (Польща) була організована І Міжнародна конференція "Історія, політика і культура у Східній Європі".
Конференція розпочала свою роботу 9 липня у Конференц-залі Східного Колегіуму ДВСШ. З вітальним словом до учасників конференції звернувся професор історії, директор Інституту історії, викладач Ягеллонського університету у Кракові – п. Ярослав Мокляк (Перемишль, Польща). Наступним привітав учасників ректор ДВСШ – п. Ян Драус (Перемишль, Польща). Далі з привітаннями до гостей та учасників конференції звернулися почергово п. Девід Борґмеєр – Президент американської асоціації "Central Slavic Conference" (Сент Луїс, Міссурі, США) та віце-президент цієї ж асоціації – п. Ніколь Моньєр (Колумбія, Міссурі, США).
Під час пленарного засідання з доповідями виступили: Девід Борґмеєр (Університет у Сент Луїсі, Міссурі, США) "Софія Київська – еволюція іконографії"; Леонід Зашкільняк (Національний університет ім. І.Франка, Львів, Україна) "Співпраця польських та українських істориків: доробок та перспективи" та Ілля Кононов (Національний університет ім. Т.Шевченка, Київ, Україна) "Україна: шлях на периферію світової капіталістичної системи (соціологічний аналіз)".
9 липня також розпочалась робота круглих столів (секцій) за різноманітними напрямками. Зокрема: Міжнародні повідомлення, політологічний круглий стіл; Східна Європа у ХХ ст.; Східна Європа у XV – XVІІІ ст.; Культурний напрямок; Соціологічний круглий стіл.
Участь у засіданні круглого столу "Культурний напрямок" взяла молодший науковий співробітник Національного заповідника "Замки Тернопілля" Федорів Тетяна з доповіддю "Національний заповідник "Замки Тернопілля" – провідний науковий та туристичний заклад Тернопільщини".
10 липня розпочався другий робочий день конференції. Круглі столи продовжили свою роботу за наступними напрямками: Соціологічний круглий стіл (продовження); Антропологія і фізіологія; Польсько-українські відносини – дебати та оцінки; Вибрані суспільно-політичні проблеми країн пострадянського простору; Історіографія – традиції і нові напрямки; Галичина у ХІХ ст.; Україна у процесах формування незалежної політичної суб’єктивності і національної ідентичності; Польсько-українська співпраця і міжнародна безпека; Історіографія – джерела, мемуаристика; Східна Європа у ХІХ ст..
У І Міжнародній науковій конференції у Перемишлі взяли участь більше 120 дослідників. Це, зокрема, дослідники з України – Києва, Івано-Франківська, Рівного, Львова, Полтави, Сімферополя, Збаража, Миколаєва, Кіровограда, Дрогобича, Луганська, Донецька, Черкас, Чернівців, Одеси, Кам’янця-Подільського; дослідники з Польщі, зокрема з міст Познань, Слупськ, Зєльона Ґура, Краків, Ченстохова, Сєдльце, Жешув, Перемишль, Люблін, Варшава та дослідники зі США – Сент Луїс, Колумбія, Літл Рок, Нью-Йорк.