Співпраця

Міжнародний пам'яткоохоронний семінар у Польщі

Впродовж 1-4 вересня 2014 року відбувся міжнародний семінар «Проблеми управління замково-палацовими комплексами Польщі та України», організований Міжнародним центром охорони культурної спадщини в Жовкві та Національним інститутом культурної спадщини у Варшаві. 

У роботі семінару взяли участь провідні фахівці з пам'яткоохоронної та музейної справи Тернопільської та Львівської областей. Учасником семінару від Національного заповідника "Замки Тернопілля" був начальник науково-дослідницького відділу Володимир Чайка. 

Організовували роботу семінару пан Марцін Чуба – заступник директора Національного інституту культурної спадщини у Варшаві, пан Роман Марцінек – Директор Краківської філії Національного інституту культурної спадщини у Варшаві та інші фахівці. 

Організатори семінару подбали про те, щоб його учасники мали змогу ознайомитися і побачити не лише відреставровані замки як от, наприклад, в містах Неполовіце, Ліповець, Суха, але й об’єкти, які частково відреставровані, в яких на даний час проходять відновні та реставраційні роботи: замок в Пєсковій Скалі, Бендзіні. Поляки показали також специфіку функціонування фортець, які перебувають у стані так званої "тривалої руїни" – замок у Ойцові та Огродзенці. 

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з роботою Музею історії видобутку солі у м. Вєлічка та монастирським архітектурно-парковим комплексом Кальварія Зебжидовська. 

Другий етап міжнародного семінару, який пройде у жовтні цього року, передбачає ознайомлення зі специфікою пам'яткоохоронної роботи в Україні. 

Реставрація замку у Пєсковій Скалі 

Відреставрований замок у м. Суха 

Замок у Огродзенцю. "Тривала руїна"

Share
Повернутися