Співпраця

Дерев'яні святині у музеї Замку Князів Поморських

У відповідності до Договору про співпрацю, підписаного в 2012 році між НЗ «Замки Тернопілля» та замком князів Поморських Західнопоморського воєводства республіки Польща, в січні 2015 року було заплановано відкриття виставки макетів дерев’яних церков львівського майстра Михайла Яськовича із запасників НЗ «Замки Тернопілля» у музеї Замку князів Поморських. 

Під час підготовки до виставки науковими співробітниками Заповідника підготовлений рекламний буклет, присвячений діяльності Національного заповідника та творчості автора виставки (автори М.Кибалюк, В. Чайка) на польській мові. Підготовлено електронну презентацію про НЗ"Замки Тернопілля" (Р.Підставка) , виготовлено спеціальні ящики для переміщення експонатів. 

Відкриття виставки відбулося в п’ятницю, 16 січня 2015 року у виставковій залі музею замку князів Поморських. 

Присутніми на відкритті виставки були представники інтелігенції міста Щеціна, представники української діаспори міста і регіону, представники засобів масової інформації . Почесними гостями дійства стали директор замку князів Поморських пані Барбара Ігельська, почесний консул України в Щеціні пан Генріх Колодій. 

Відкрила і вела виставку керівник відділу виставок замку пані Рената Здеро, яка коротко ознайомила присутніх про підготовку і організацію виставки. 

Почесний консул України у Щеціні, пан Генріх Колодій зупинився на важливості роботи по популяризації культурного надбання України в Польщі та Європі. Особливо це важливо для місцевих українців, які протягом всього свого життя були майже відірвані від Батьківщини, а також для їхніх дітей, котрі в такий спосіб мають можливість долучити до мистецтва своїх земляків. 

Володимир Чайка у своєму виступі розповів про автора виставки, котрий, на жаль, не зміг приїхати, про унікальність української архітектури, про спільні елементи української і польської історії, про роботу Національного Заповідника в напрямку розширення міжнародної співпраці з метою ознайомлення європейців з унікальними зразками української культурної спадщини. 

Надія Макарчук ознайомила присутніх з діяльністю Національного заповідника «Замки Тернопілля» в галузі охорони історико-культурної спадщини, реставрації замків та інших об’єктів, що знаходяться на його балансі, зупинилася на проблемах, які постали перед Заповідником і шляхах їх вирішення. 

 

В ході роботи виставки Володимир Чайка дав інтерв’ю по темі роботи виставки та співпраці НЗ "Замки Тернопілля" та замку князів Поморських «Радіо Щецін», «Радіо Варшава», газеті «Голос Щеціна» 

 

 

 

 

 

Фото з сайту - http://zamek.szczecin.pl/wystawy.php?id=570

Share
Повернутися