мистецька зустріч із скульптором миколою солонером
24 лютого 2021 року у стінах Збаразького замку відбулася мистецька зустріч із українським та британським скульптором, митцем, експериментатором, індивідуалістом, першовідкривачем, інтелектуальним вільнодумцем Миколою Солонером. Він, виходець з України, у далекому 1996 році переїхав до Лондона, де закінчив Коледж мистецтв Кенсінгтон і Челсі. На сьогоднішній день є членом Мистецького клубу Челсі.
Під час зустрічі митець розповів, що працює в стилі пазлфаунізму – це довільне розміщення символів тварин у вигляді пазлів, які в результаті утворюють єдиний твір мистецтва. Гості зустрічі могли ближче познайомитися із скульптурою «людина-скорпіон», яку він радо продемонстрував присутнім, а також автор наголосив, що ця робота є одна із найяскравіших прикладів стилю пазлфаунізму. Для початку автор створює малюнок, а пізніше цей плід фантазії перевтілюється у скульптуру. Деякий час звіриний стиль займав основне місце у працях скульптора, але згодом, митець почав створювати прості форми. Всі його роботи – це результат власної уяви та фантазії, він використовує весь свій інтелект, вільну думку для створення небачених до цього часу скульптур.
На зустрічі обговорювалася співпраця між Національним заповідником «Замки Тернопілля» та Миколою Солонером. В січні 2021 року Громадська організація «Фонд культурної спадщини «Оберіг» при партнерстві Національного заповідника «Замки Тернопілля» підготувала та подала грантовий проект «Створення арт-галереї Solonair-museum» в Український культурний фонд, програма якого має на меті створення інноваційних культурних продуктів. В планах є створення арт-студії та художньої галереї робіт народного умільця у приміщенні Вишневецького палацово-паркового комплексу ХVІІ-ХVІІІ століть. Автор розповідає, що це буде особливе місце: його творча майстерня, особистий мистецький простір, студія в якій будуть створюватись нові картини, скульптури, графіка.
Для Миколи Солонера головне – творити, працювати над собою, пізнавати себе та свій внутрішній світ, він прагне спілкуватися зі світом власною мистецькою мовою, вірить і творить добро. Митець бажає створити щось нове та неординарне для нового покоління.