Матеріали до виставки "Архівні документи"

Урочиста промова о. Стефана Гіжицького в річницю смерті Януша Вишневецького, м.Збараж, 1638 р.

Урочиста промова о. Стефана Гіжицького в річницю смерті Януша Вишневецького, м.Збараж, 1638 р.
Biblioteka Cyfrowa Uniwersytetu Marii  Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Документ складається з семи рукописних аркушів, написаних польською та латинською мовами, на одному із них зверху є зображення герба роду князів Вишневецьких, а внизу віршований твір, що описує жалобу княгині.
Урочиста промова це своєрідний «вінець честі» у життєдіяльності князя. В документі прописана проповідь отця Стефана Гіжицького настоятеля монастиря оо.Бернардинів в річницю по смерті фундатора храму Януша Вишневецького – князя, який закінчував будівництво костелу та був похованим в крипті під головним вівтарем храму. Службу замовила його дружина Євгенія-Катерина, яка продовжила роботи по облаштуванню храму. У промові згадується подружжя князів Вишневецьких, як хороших друзів монастиря та щедрих фундаторів. Виокремлено подяку княгині Євгенії-Катерині за її кохання і жалобу по Янушу Вишневецькому. У документі згадується легенда про Карійську Царицю Артемізію.
Дана інформація підтверджує той факт, що фундатор монастиря оо. Бернардинів м. Збараж був похований у крипті під головним вівтарем храму.
Share
Повернутися