Матеріали до виставки "Архівні документи"

Інвентар Збаража з його околицями, 1835 р.

Інвентар Збаража з його околицями, 1835 р.
Львівська наукова бібліотека ім. В. Стефаника. Ф.5. 6505/I.  Відділ рукописів. Zespół Rękopisy biblioteki zakładu narodowego im. Ossolińskich
Документ складається зі ста семи рукописних аркушів, написаних  польською мовою, складений 1 травня 1835 р. з метою передачі Францішку Дембінському міста Збаража та його околиць в оренду на дванадцять років.
Він містить описи замку з валами, палацу, саду під замком, будинку «Губернія» та інші казначейські записи. З документу довідуємося, що на замковому подвір’ї знаходилась криниця накрита ґонтом. З лівої сторони від брами в казематах були приміщення з кухнею і п'єцом, а також комірчина для зберігання продуктів. З правої сторони від брами знаходились склади, конюшні та приміщення для тварин.
Після функціонування в замку цукрового заводу, приміщення палацу були вкрай занедбані, а інтер’єри втрачені. Вхід до будівлі палацу проходив через подвійні мальовані двері, які мали декілька засувів та замків; в кожній кімнаті знаходились печі; знищена підлога; в декількох кімнатах вибиті вікна...
Також в документі згадується сад під замком, який мав спільну браму з замком, та будинок садівника з альтанкою. На призамковій території знаходився будинок, який називали «Губернія». В документі міститься перелік кімнат будинку, опис їх фактичного стану та підземелля під ним.
В документі наведено описи ряду споруд Збаразького замку, міста та околиць, які детально висвітлюють їх стан на поч. ХІХ ст.
Share
Повернутися