Матеріали до виставки "Архівні документи"

Головний інвентар фундації убогих Ієроніма Садовського (м. Чортків). Archiwum Polskiej Prowincji OO. Dominikanów w Krakowie.

Головний інвентар фундації убогих Ієроніма Садовського (м. Чортків).
Archiwum Polskiej Prowincji OO. Dominikanów w Krakowie.
«Головний інвентар» – складається з 12 рукописних сторінок, писаних польською мовою, прошнурованих та скріплених сургучевою печаткою Садовських (1859 р.). «Інвентар» об’єднаний у 17 пунктів, які у свою чергу поділені на різну кількість підпунктів.
У сьомому пункті є опис двору та перелік предметів, які були у палаці і мали скласти колекцію майбутнього музею родини Садовських. Згідно заповіту Ієроніма Садовського саме в його палаці в «Старому Дворі» мав розміститись музей родини Садовських. Заповідач детально описав створення, фінансування та діяльність майбутнього закладу. Проте цей задум власника так і не було втілено в життя. Як зазначається на полях «Головного інвентаря» коштовності та предмети з маєтку, що мали відійти родинному музею, були передані до Львова.
Оскільки, на той час замок перебував у спільній власності Фундації та місцевих купців і фактично використовувався як складські приміщення, то у «Головному інвентарі» йому відведене досить скромне місце.
Дана інформація є важливою в дослідженні історії міста Чорткова та його власників.
Share
Повернутися