Історичні довідки

Адміністративний будинок (ох. № 126)

Адміністративний будинок, який знаходиться у м. Збараж, Тернопільської обл., по вул. М. Грушевського 18, належить до пам'яток культурної спадщини місцевого значення. Він побудований на поч. ХХ століття і серед місцевого населення носить назву «Будинок Шпайзера» або «Палац». Будівля була пристосована під житлові та комерційні потреби і є прикладом модерної житлової архітектури.

Докладніше

Адміністративний будинок (ох. № 141)

Адміністративний будинок, який знаходиться у місті Збараж, Тернопільської області, по вул. Б. Хмельницького № 22 , належить до пам’яток містобудування і архітектури та входить до комплексу з трьох двоповерхових будинків, споруджених наприкінці ХІХ ст. Дата його будівництва – 1899 р.. У даному будинку розміщувались Повітовий Відділ і з 1927 р. Повітова Комунальна Каса. З 1980 р.тут розташовується Районний військовий комісаріат.

Докладніше

Адміністративний будинок (ох. № 142)

Будівля, яка знаходиться в місті Збараж, Тернопільської області по вул. Б. Хмельницького 24, є типовим прикладом адміністративної будівлі повітового містечка кінця ХІХ ст. Будинок став частиною нового адміністративного центру, що був сформований на південь від історичного середмістя в районі Підзамча. В радянський період використовувся районним відділом внутрішніх справ. На теперішній час в будівлі знаходяться: Управління СБУ в Тернопільській обл., Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській обл. та Управління Національної поліції в Тернопільській обл.

Докладніше

Адміністративний будинок (ох. № 139)

Адмістративна будівля, яка знаходиться у місті Збараж, по вул. Б. Хмельницько, 6, є одним з домінуючих архітектурних об’єктів Збаразького Підзамча. Наприкінці ХІХ ст. та в першій половині ХХ ст. вона становила головний формуючий елемент нового адміністративного центру. Власне, сам будинок було збудовано у 1891 р., у ньому розташувалось повітове староство. Споруда змінювала неодноразово своїх власників та призначення. З 2017 р. будинок займає адміністрація Національного заповідника «Замки Тернопілля».

Докладніше