РЕСТАВРАЦІЯ І КОНСЕРВАЦІЯ МУЗЕЙНИХ ЕКСПОНАТІВ

РЕСТАВРАЦІЯ ПОРТРЕТУ ІЗ ЗОБРАЖЕННЯМ ПЕТРА БІЛЯНСЬКОГО

Минулого року на тимчасове експонування з Львівського історичного музею до Національного заповідника «Замки Тернопілля» був наданий портрет духовної особи. Попередньо пам’ятка знаходилася на зберіганні у музеї ім. князів Любомирських у Львові, а потім – у Національному закладі ім. Оссолінських (до 1941 року). Цю інформацію знаходимо на зворотному боці полотна, на етикетках вміщених на підрамнику. Також на підрамнику портрета духовної особи можна побачити унікальну річ – сургучеву печатку з гербом Королівства Галичина та Володимирії (коронного краю, тепер – Галичина).



 Пам’ятка потрапила під назвою «Портрет духовної особи», однак на підрамнику на етикетці вміщено напис польською «Bielański biskup przemyski». В ході проведених робіт з реставрації пам’ятки художник-реставратор Володимир Магінський з’ясував, що портрет дійсно зображує Петра Білянського (1736 – 1798) – руського галицького релігійного, освітнього діяча. Греко-католицького священика, єпископа Львівського, Галицького і Кам'янецького (1779–1798).

Вірогідно, автором полотна був Остап Білявський. Портрет був виконаний як підготовчий ескіз для написання парадного портрету єпископа Білянського.

 

 На початку 2016 року було завершено реставрацію пам’ятки. Художник-реставратор вищої категорії Володимир Магінський провів реставраційні роботи на високому професійному рівні та у повному обсязі. В результаті проведених заходів було укріплено фарбовий шар та ґрунт, видалено поверхневі забруднення з лицевої та зворотної сторони; етикетки, написи, печатка були перенесені на новий підрамник; дубльовано полотно пам’ятки, вирівняно захисний шар, підведено ґрунт, нанесено лакове покриття.

 Після проведеної реставрації портрет Петра Білянського було передано у фонди Львівського історичного музею. Парадний портрет єпископа Петра Білянського (поясне зображення) на даний час зберігається у фондах Національного музею у Львові ім. А. Шептицького.

Share
Повернутися