РЕСТАВРАЦІЯ І КОНСЕРВАЦІЯ МУЗЕЙНИХ ЕКСПОНАТІВ

РЕСТАВРАЦІЯ ІКОНИ "УСІКНОВЕННЯ ГОЛОВИ ІВАНА ХРЕСТИТЕЛЯ"

При фондовому відділі НЗ «Замки Тернопілля» трудиться висококваліфікований художник-реставратор станкового олійного живопису художник-реставратор вищої категорії Магіський Володимир Дмитрович, який працює з олійним і темперним живописом  та   поліхромованою скульптурою.

Основним напрямом роботи художника-реставратора є реставрація і збереження музейних пам’яток, удосконалення методики реставраційних робіт та наукове дослідження творів із висвітленням реставраційних процесів у паспортній документації.

Відреставровані твори демонструються у виставкових залах Національного заповідника «Замки Тернопілля».

Станом на сьогодні була проведена  реставрація ікони «Усікновення голови Івана Хрестителя», кін. ХVІІІ - поч. ХІХ ст., яка поступила у фонди заповідника у травні 2018 року з  церкви Возжвиження Чесного Хреста с. Синява  Збаразького району.

На реставрацію ікона надійшла без підрамника з численними втратами грунту і фарби та розривами полотна. Поверхня дуже забруднена. Ікону натягнуто на підрамник, проведено укріплення живопису, дублювання, усунуто розриви,  видалено поверхневе забруднення, підведено  грунт в місцях його втрати, накладено захисний шар, поведено тонування місць втрат фарбового шару та повторне нанесення захисного шару в місцях тонування. 

 

 

Share
Повернутися