фондові колекції та нові надходження

Нові надходження у фонди Заповідника за 2013 р.

Нещодавно священник церкви Пресвятої Трійці с. Чернихівці Збаразького району Тернопільської області Паньків Михайло, за погодженням з церковною громадою, передав через молодшого наукового співробітника науково-дослідного відділу заповідника Ганусевич Наталію церковні старовинні книги: «Трефологіон».1841 р. та «Парафіяльний поминальник» с. Чернихівці, 1905 р. а, також вишивані церковні рушники та покрівці. Щиро вдячні о. Михайлу та церковній громаді за допомогу у збереженні історичної та духовної пам’яті нашого народу. 


  

Етнографічні колекції заповідника поповнилися цікавими експонатами, що характеризують розвиток різних ремесел на території Збаражчини ХІХ-ХХ ст., зокрема, гончарства, ткацтва, шиття, вишивання, ковальства, токарної справи, лозоплетіння. 


 

 

 

Нумізматична колекція Національного заповідника нараховує понад 4,5 тис. експонатів, що характеризують грошовий обіг більш як 110 країн світу. В 2013 році серед найцікавіших надходжень до нумізматичної колекції наступні:бакноти різних держав часів І та ІІ світових війн, монети Російської та Австро-Угрської імперій ХVІІІ-поч.ХХ ст., нагороди (медалі) часів ІІ світової війни. 


 

Share
Повернутися